הרפתנים מתגייסים לליכוד כדי ללחוץ על נתניהו

כ-150 רפתנים, חקלאים ותושבים מהערבה הדרומית חסמו את כביש הערבה בהפגנת מחאה בצומת קטורה בדרום.

תגיות: רפתנים מחאה
בן שאול , ד' באב תשע"א

כ-150 רפתנים, חקלאים ותושבים מהערבה הדרומית ערכו היום הפגנת מחאה בצומת קטורה בדרום.

בנוסף כמו כן החלו הרפתנים בשיבוש אספקת החלב למחלבות, הקימו מאהל מחאה נגד השר שמחון ממול ביתו, ואף החלו בהתפקדות המונית לליכוד, במטרה למנוע את המשך פועלם של חברי המפלגה למען חיסול ענף הרפת.

בישיבת חירום של פורום ראשי רשויות מקומיות הודיעו המשתתפים כי הם תומכים במאבק הרפתנים, ויסיעו באופן אקטיבי למחאתם. המפגינים בצומת קטורה חסמו את כביש הערבה, שפכו חלב, הניפו שלטים, נסעו בכלים חקלאיים ועכבו את הרכבים בכביש הערבה.

הרפתנים זועמים על כך שוועדת קדמי בדקה וקבעה במסקנותיה, כי האשמים בעלייה החדה במחירי מוצרי החלב הינן המחלבות ורשתות השיווק, אך בהיפוך מוחלט למסקנותיה שלה, המליצה הועדה לפגוע דווקא בפרנסת הרפתנים, שאין להם יד בעליית המחירים. ראש הממשלה החליט להפחית בשליש את שכרם המפוקח של הרפתנים על ידי הממשלה ולפתוח את שוק החלב לייבוא, דברים המהווים מכה אנושה עבור רפתני ישראל והעובדים במעגלים השונים בענף הרפת.

לדברי הרפתנים, כתוצאה מהחלטותיו של רה"מ יסגרו תוך פחות משנתיים 400 רפתות מתוך 950 הרפתות בישראל, ואלפי חקלאים ועובדים בענף הרפת יצטרפו למעגל האבטלה. הרפתות במושבים יהיו אלה שיפגעו ראשונות, מטה לחמם של חקלאים יושבי הפריפריה שאין באזורם פתרונות תעסוקה אחרים יהיו למובטלים, אותן רפתות המפרנסות ישובים שלמים יסגרו.

בנוסף לכך, אומרים הרפתנים, לא תהיה אספקת חלב ניגר בתקופת הקיץ.

אודי גת, ראש המועצה האזורית חבל איילות, פרסם הבוקר מכתב התומך במאבק הרפתנים. במכתבו הסביר גת, כי אין מועצה המסוגלת לעמוד בירידה של שליש משכר הענף המרכזי שמפרנס אותה, כפי שמתכוון נתניהו לבצע ברפורמה בענף החלב. הרפורמה המדוברת תוביל לסגירת הרפתות בחבל אילות, בהן הושקעו בעשור האחרון מיליוני שקלים שבעקבות הרפורמה ירדו לטמיון.