אברהם פריד, גדול הזמר החסידי, סוגר השנה 30 שנות מוסיקה, בהן הוציא דיסקים, צילם קליפים, והופיע אלפי פעמים בארץ ובחו"ל והכל בשפת התנ"ך, לראשונה מזה שלושים שנה הדיסק הבא יכיל רק טקסטים מקוריים.

לפני כחמש שנים הקליט פריד את השיר הישראלי הראשון שלו "עלה קטן" בבחינתו הדבר היווה חידוש גדול כי הוא מעולם לא הקליט שיר שמילותיו אינן מהמקורות היהודיים. השיר הפך ללהיט וזה הוביל אותו לחדש את השיר "רק תפילה" – "כשהשמש תעבור עליי" שהקליטה ירדנה ארזי וגם את "מישהו הולך תמיד איתי" של עופרה חזה. בעקבות ההצלחה המסחררת של שני השירים הללו החליט אברהם פריד להוציא דיסק שירים ישראלים, דיסק עם שירים מקוריים אשר כתבו עבורו אמנים ישראלים כמו חנן יובל, אריאל זילבר עמיר בניון, קובי אוז ועוד.

מזה מספר שנים אנחנו עדים לתופעה של זמרים ישראלים שחוזרים למקורות ומקליטים שירים שמילותיהם  לקוחות מהמקורות היהודים (מתהילים, מהתנ"ך וכו) כמו ברי סחרוף, ארכדי דוכין מיכה שיטרית וכו' כעת, ענק המוסיקה החסידית עובר גם הוא לצידה השני של הגדה, אברהם פריד עובד על דיסק חדש ובו כל השירים מקוריים ובעלי טקסטים ישראלים ללא קשר לפסוקים מהתנ"ך.

פריד מקליט שירים ישראלים עם מסר כדי להגיע ולגעת  בקהלים שאף פעם לא האזינו לשירתו. בימים אלו עובד אברהם על הדיסק החדש ובינתיים יצא הסינגל הראשון לרשתות הרדיו.

פריד יגיע בקרוב לישראל לקראת ט"ז באב, להופעת ענק ב"ספורטק" העירוני ברחובות. במופע יתארחו דויד דאור ומנדי ג'רופי והוא ילווה במקהלה, אפקטים ופירוטכניקה שלפי המארגנים טרם נראו בעיר המדע והתרבות וודאי שלא במסגרת של הופעה דתית.

את האירוע מפיק עמיחי יוזן מנכ"ל "קידום הפקות" אשר מסר, "ההופעה של פריד היא הופעה מורכבת כשהסט והבמה יכללו אמנים נוספים כמו דויד דאור ומנדי ג'רופי, אביזרים, פירוטכניקה וטכנולוגיה חדשנית, הקהל יעבור חוויה ייחודית וזהו כבוד לעיר רחובות שאמן בסדר גודל כזה מגיע אליה".

אמיתי כהן יו"ר "הפורום הדתי לאומי ברחובות" אמר כי "המופע של פריד, הוא המשך לעשייה בעיר עבור הציבור בכלל והציבור הדתי לאומי בפרט. אני מזמין את הקהל הרחב להופעה מרגשת של אחד הזמרים החסידיים הגדולים בעולם ואני שמח על שיתוף הפעולה עם ראש העיר והמחלקות השונות בעירייה לטובת ההופעה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו