עמידרור: עמדת האיחוד האירופי לא מאוזנת

בדברים שנשא בפני שגרירי אירופה בארץ אמר עמידרור, "אם האיחוד האירופי לא ישנה את עמדתו ולא ילחץ על הפלסטינים, המו"מ לא יחודש".

אבי חיים , ח' באב תשע"א

עמידרור: עמדת האיחוד האירופי לא מאוזנת-ערוץ 7
עמידרור בנאומו אתמול
המכללה האקדמית נתניה

היועץ לביטחון לאומי האלוף (במיל') יעקב עמידרור הגיע לפני כשלושה שבועות לתת סקירה מדינית- ביטחונית ל-27 שגרירי האיחוד האירופי בישראל. עמידרור ניצל את הפורום ונזף בשגרירים בשל יחסם לישראל. כך מדווח הבוקר הארץ.

"הוא דיבר באגרסיביות, בהתנשאות וביהירות", סיפר אחד השגרירים, "חלק מהשגרירים ממש הגיבו בטראומה". שגריר אחר שהתנסח הוסיף כי "טון הדיבור של עמידרור היה מאוד תקיף".

"למה אף פעם אתם לא מותחים ביקורת על הפלסטינים", תמה עמידרור בפני השגרירים, "האיחוד האירופי כקבוצה לא מסוגל לנקוט עמדה מאוזנת בין הפלסטינים לישראל. אי אפשר להאשים את ישראל בכל דבר. אם האיחוד האירופי לא ישנה את עמדתו ולא ילחץ על הפלסטינים, המשא ומתן לא יחודש".

עוד הוסיף כי "ההתנהלות האיחוד האירופי מעודדת את הפלסטינים לא לחזור למשא ומתן אלא ללכת למהלך החד-צדדי באו"ם. אתם תומכים רק בחלק של נאום אובמה שטוב לפלסטינים ולא בחלקים שטובים לישראל. אתם צריכים לדבר יותר כמו הילרי קלינטון ופחות כמו סרגי לברוב.

לשכת ראש הממשלה מסרה כי "יעקב עמידרור הביע את דעתו בפורום שגרירי האיחוד האירופי בצורה ישירה וישרה, אך לא היה מעליב או מתנשא כפי שנטען. כמה מהשגרירים שנכחו בפורום אף הביעו בפני עמידרור את הערכתם לכנות דבריו וממשיכים לקיים עמו דיאלוג פורה גם בימים אלה. עמידרור לא אמר את הדברים המיוחסים לו בדבר קלינטון ולברוב. ראש המטה לביטחון לאומי מאמין שקווי מדיניותה של ישראל צריכים להישמע בצורה הברורה, גם באוזניהם של ידידותיה באירופה".