אילן רמון
אילן רמון

בית-הספר "השל ווסט" של הקהילה היהודית במחוז לוס-אנג'לס שינה את שמו לקראת שנת הלימודים החדשה. מעתה הוא יקרא על שם אילן רמון ז"ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון. כך מדווח אתר האינטרנט של חיל-האוויר.

מנהל בית-הספר היסודי, אשר שוכן בפרבר של לוס-אנג'לס, הכריז על השם החדש במהלך קבלת שבת חגיגית. החל משנת הלימודים הקרובה השלט שיקבל את פני התלמידים יישא את שמו של האסטרונאוט, ויהיה זה בית הספר היחיד בארה"ב שנקרא על שמו של אל"ם רמון ז"ל, שנהרג בהתרסקות המעבורת קולומביה.

"אילן רמון ז"ל היה גיבור ישראלי ואמריקאי כאחד", אמר מנהל ביה"ס, יורי הרונסקי, כשחשף את השם החדש. "הוא גילם רבים מהערכים החשובים לנו: משפחה, קהילה, מחקר, אהבת הלמידה והיהדות. הוא האמין בחקר הפוטנציאל הנסתר בעולם, כפי שאנחנו מאמינים במציאת הפוטנציאל החבוי בכל ילד". שינוי השם נעשה בדיוק בזמן ליום-הולדתו ה-18 של בית הספר. "עם הגעתנו לשנה השמונה-עשרה, זהו זמן טוב לצעוד קדימה עם זהות חדשה", אמר הרונסקי.

באתר האינטרנט של חיל-האוויר דווח עוד כי להכרזה על השם החדש קדמה ועדה שביצעה מחקר מקיף למציאת שם שיבטא את רוח בית הספר וערכיו. בנוסף, נערכה סדרת סקרים בקרב תלמידי בית הספר ומשפחותיהם, בהם ניתנה להם הזדמנות להביע את דעתם בנוגע לשם המתאים ביותר. לבסוף, בחודש מאי, הוחלט לקרוא לביה"ס על שם רמון.

"אני חושב שהשם החדש מבטא היטב את הרצון שלנו להתקדם, להתחיל מחדש ולחקור תחומים חדשים", הכריז ברוס פרידמן, יו"ר הדירקטוריון של בית הספר ואביו של אחד התלמידים. "אנחנו מחנכים את ילדינו לקראת מקצועות ותעשיות שעדיין לא נוצרו. השם החדש מסמל את תמצית אמונתנו באתיקה, מוסר וערכים, וכן מבטא את ההכנה של התלמידים לאתגרים עימם יתמודדו בעתיד".

בשנת 2008 זכה בית הספר בפרס הסרט הכחול, פרס חשוב בתחום החינוך בקליפורניה. הרונסקי הדגיש שהשינוי בשם לא ישנה את אופיו של בית הספר, שמשרת אוכלוסיה יהודית אמידה בפרברי לוס אנג'לס. "זה אותו בית ספר", הוא אמר. "רק השם חדש".