השר יעלון: חס וחלילה שנתנצל

בכנס מייסדי הליכוד התייחס המשנה לראש הממשלה לנושא המשט לעזה "כבוד לאומי זה לא מושג מהרחוב אלא מושג שיש לו משמעות אסטרטגית".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז באב תשע"א

השר יעלון: חס וחלילה שנתנצל-ערוץ 7
יעלון
צילום: יששכר רואס באדיבות כנס ירושלים

המשנה לראש הממשלה השר משה (בוגי) יעלון התייחס הערב (שלישי)  בכנס מייסדי הליכוד לדו"ח פאלמר לבדיקת אירועי המשט ולניסיונות הפיוס עם טורקיה.

"ניפגש עם הטורקים אחרי שהדו"ח יתפרסם. חס וחלילה שנתנצל, כבוד לאומי זה לא מושג מהרחוב אלא מושג שיש לו משמעות אסטרטגית. אם ארדואן יסתובב אחר כך ויגיד שהוריד אותנו על ארבע והשפיל אותנו, הוא יופיע כמנהיג אזורי במזרח התיכון. הוא לא ירפה גם אחרי שנתנצל". 

יעלון הדגיש כי "הוועדה אמרה בצורה ברורה שהסגר חוקי, לא מצור, לא רעב, לא משבר הומניטרי, סחורות נכנסות, אנשים חיים, קניונים נפתחים ורוכשים מכוניות. יש סגר ביטחוני ולכן חוקי ליירט אותו, כך קבעה הוועדה. לנו יש תשובות לכל ההערות שהופנו כלפינו. הוועדה פסקה לטובתנו והטורקים לא מוכנים לקבל את זה. הרי היחסים הידרדרו עוד לפני המרמה, זו המדיניות שלהם".

בהתייחסו לעצרת האו"ם בספטמבר אמר יעלון "לצערי יש פה קולות שנובעים מפוליטיקה, שמהלכים עלינו אימים בנוגע לספטמבר, צונאמי מדיני, בידוד בינלאומי. אני קראתי לזה דחלילים מנופחי אוויר".

המשנה לראש הממשלה התייחס גם למחאת הדיור, "פה אין תחרות, יש קרטל - כל יצרני החלב, פלוס הרשתות, רוצים להרוויח הרבה כסף על חשבון כל אחד מאיתנו. פה היינו צריכים להתערב הרבה יותר מוקדם - או ליצור מודעות צרכנית, או לפקח על מחירים או לשבור את הקרטלים. אין שוק חופשי, יש קרטל. ברגע שגורם אחד מעלה מחיר, כל השאר מתיישרים. צריך להכות על חטא שלא התערבנו יותר מוקדם".