אמבולנס
אמבולנס צילום: אביעד אבן חן

טיול משפחתי לקראת גיוס הסתיים בטרגדיה - סמדר רודובסקי, אמו של סמל גל רודובסקי ז"ל שנפל עם 11 מחבריו באסון השייטת ב-1997, נפצעה באורח אנוש במהלך טיול משפחתי בצפון תאילנד. משרד החוץ ומשרד הביטחון מארגנים את חזרתה לישראל ברגע שמצבה יאפשר זאת.

שלשום בערב נכנסה סמדר עם בעלה משה ובת הזקונים שלהם שי העומדת בפני גיוס, לחנות בעיר צ'אנג ראי. החנות הייתה ממוקמת בגובה של כחמישה מטרים מהקרקע וכאשר האם ביקשה להנציח את הרגע והלכה אחורה כדי לצלם נפלה מהמרפסת ונחתה בעוצמה רבה על ראשה. בתוך שניות הזעיק אבי המשפחה אמבולנס שטיפל בה ופינה אותה במצב אנוש אל בית החולים המקומי בצ'אנג ראי. בשל חומרת מצבה לא ניתן כרגע להעבירה בטיסה לישראל.

רב חב"ד בתאילנד, הרב נחמיה וילהלם, שמסייע למשפחה ברגעיה הקשים, סיפר לערוץ 7 על פניות רבות מגורמים בכירים במערכת הביטחון שביקשו ממנו לעשות את הכול כדי שסמדר רודובסקי תקבל את הטיפול הטוב ביותר, "פנו אלי שלשום בלילה והודיעו שיש אישה במצב קשה שמונשמת. נסענו לצ'אנג ראי ומאז אנחנו עם המשפחה. פנו אלי גורמים ממערכת הביטחון בארץ, כמו מפקד חיל הים ואנשים שמכירים את המשפחה שסיפרו לנו על הטרגדיה שעברה המשפחה עם נפילת הבן. מפקד חיל הים ביקש מאיתנו לעשות את המקסימום".

הרב וילהלם מקווה שיהיה ניתן להעביר את סמדר לבית חולים טוב יותר בבנגקוק, "בתי הרפואה בצ'אנג ראי הם טובים אבל לא ברמה גבוהה, אנחנו נעדיף להעביר אותה לבנגקוק. אנחנו גם בקשר עם רופאים מהארץ ומנסים לקבל את הסיוע המרבי. לצערנו כרגע ברור שאי אפשר להעביר אותה במצב הזה לארץ".

לדבריו, המשפחה זקוקה לסיוע רב בפרט בשל העובדה שמדובר במשפחה שכולה, "הם צריכים סיוע נפשי והרבה עידוד, זו משפחה שעברה כבר טרגדיה גדולה. אנחנו מקווים שיהיה סוף טוב, צריך להתפלל לרפואתה של סמדר".