תושבי מבשרת: תציל לנו את השבת

תושבי מבשרת ציון ממשיכים במאבקם נגד כריית תוואי הרכבת בסמוך לישובם. התושבים החליטו לפנות אל שר הפנים, אלי ישי, בבקשה שיימנע את עבודות הכרייה על המנהרה בימי שבת ובכך יפגעו במנוחת השבת של התושבים. ועד המאבק של תושבי מבשרת שלח היום (רביעי) מכתב לשר הפנים בפנייה בהולה שיסייע להם לשמור על מנוחת השבת.

הפנייה באה בעקבות כוונת הרכבת לבצע את עבודות הכרייה במרחק של כ-200 מטר מביתם ומתוכננת להתבצע 24 שעות 7 ימים בשבוע - דבר שוודאי יפגע במנוחת השבת. במכתב צויין כי "ביצוע העבודות בשבתות תפגע במנוחתנו ובאלפי המבקרים הנוהגים לפקוד את המקום וליהנות מיופיו בשבתות, בשל הרעש הרב שייגרם מעבודות הכרייה".

"אנו, תושבי מבשרת ציון, פונים אליך כנבחר ציבור וכמי שמבין בוודאי את החשיבות במנוחת השבת אשר יש לו את הכוח להשפיע ולמנוע את עבודות כריית המנהרה מכיוון מזרח בשעות הלילה ובימי מנוחה. אנו פונים אליך בשמנו, בשם השקט הנפשי שלנו ויכולתנו לתפקד בחיי היום יום".

דליה עובדיהו סיפרה לערוץ 7 כי בעקבות עבודות הכרייה של המנהרה חייה יהפכו לסיוט ב-4 שנים הקרובות, "אנחנו לא נגד הרכבת אנחנו רוצים בסך הכל חיים נורמטיביים בלא פיצוצים בלילות ובשבת".