הרופאים משהים את העיצומים בדרום הארץ

לאור המצב הביטחוני בדרום הארץ, ההסתדרות הרפואית משהה את העיצומים בבתי החולים: "יוספטל", "סורוקה", "ברזילי" ו"קפלן".

ידידיה בן אור , כ"א באב תשע"א

בית חולים ברזילי
בית חולים ברזילי
פלאש 90

לאור המצב הביטחוני בדרום הארץ, ההסתדרות הרפואית משהה את הצעדים הארגוניים בבתי החולים: "יוספטל", "סורוקה", "ברזילי" ו"קפלן", וכן בבתי החולים הפסיכיאטרים והגריאטריים באזור, ובמרפאות הקהילה.

בראשית השבוע שעבר הודיעה ההסתדרות הרפואית כי בכוונתה לשוב לעיצומים על אף שנרשמו מספר התקדמויות במו"מ.

במקביל תקף מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו, את המתמחים שהגישו את מכתבי ההתפטרות ההמוניים. "הגיע הזמן לסגת ממכתבי ההתפטרות ולגבות את ראשי ההסתדרות הרפואית בכדי לאפשר את סיום המשבר. תושבי ישראל מצפים לכך", כתב גמזו למתמחים.

לדבריו, "מחאת המתמחים, שהתרכזה בנושא עומס העבודה, קיבלה תשומת לב אמיתית מראשי ההסתדרות הרפואית והביאה אף לשיא במחאה עם שביתת הרעב של יו"ר ההסתדרות הרפואית. בסופו של דבר משרד האוצר, בדחיפתו הנחושה של סגן שר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן ובמעורבותו של ראש הממשלה, הביאו הישג חסר תקדים להסתדרות הרפואית ולמערכת הבריאות שהוא תוספת של 1,000 תקנים - בנוסף לתוספת המיטות והתקנים הנגזרים מתוכה שאושרו למשרד הבריאות. מדובר בשינוי מהפכני בתבנית העבודה של בתיה"ח ובמיוחד בפריפרייה, מאמצינו ממוקדים בכך. באופן מפתיע, דווקא לאחר צעד זה ובעיקר תוך לחימה עיקשת של ראשי ההסתדרות הרפואית במהלך המשא ומתן שנמשך עדיין, נקט חלקכם בצעד קיצוני של הגשת מכתבי התפטרות תוך הצבת "קווים אדומים".