"העיכוב בבניית חדר המיון באשקלון - שערוריה"

חברי ועדת החוץ והביטחון ערכו היום (ראשון) סיור בשלוש ערים בדרום הארץ בעקבות ההתחממות הביטחונית באזור.

תגיות: גראד
חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א באב תשע"א

להשקיע בכל חלקי העיר. ריבלין
להשקיע בכל חלקי העיר. ריבלין
פלאש 90

חברי ועדת החוץ והביטחון ערכו היום (ראשון) סיור בשלוש ערים בדרום הארץ בעקבות ההתחממות הביטחונית באזור. הוועדה שהייתה אמורה לדון היום בדו"ח הוועדה בנושא בחינת הערכות המדינה לאפשרות שהפלסטינים יוכרו כמדינה בספטמבר ביטלה את הדיון ובמקומו ירדה לבקר באשדוד, אשקלון וקריית מלאכי.

יו"ר הוועדה ח"כ שאול מופז (קדימה) אמר במהלך הסיור, כי "בימים אלו מדינת ישראל מתמודדת למול מתקפת טרור קשה והממשלה חייבת לקבל החלטה אם היא ממשיכה לנהל מלחמת התשה או שהיא מתחילה לממש את יכולת ההרתעה שלה באמצעות פגיעה משמעותית בראשי החמאס בכדי למוטט את הארגון ולהביא לנפילתו. אי אפשר להמשיך במדיניות מלחמת התשה כשבכול חצי שנה נכנסים לסבב לחימה נוסף כאשר למעלה ממיליון אזרחים נמצאים תחת איום של אלפי טילים ורקטות".

לדברי יו"ר הוועדה, "מערכת כיפת ברזל חוסכת אומנם בדם אך אסור להישען על טכנולוגיה. חייבים לעשות מאמץ עליון כדי לשמר את הסכם השלום עם מצריים ולחזק את השת"פ הביטחוני איתה ובכך להביא לשיפור אחיזתה בסיני". עוד הוסיף ח"כ מופז כי "חמור מאוד שהמשך חלוקת המיגונייות נעצרה על אף שיש לכך תקציב שכבר אושר. אנחנו ניפנה לראש הממשלה ולשר הביטחון בכדי לקדם את המשך בניית חדר המיון הקדמי בבתי החולים באשקלון".

יו"ר הכנסת ח"כ ראובן (רובי) ריבלין (ליכוד) שהצטרף לסיור הוועדה אמר כי "השלום עם מצרים הוא אינטרס הדדי של שתי המדינות. אסור שבישראל תתקיים מדיניות של שתי מדינות במקביל, האחת מדינת הדרום שסופגת נפילות והשנייה מדינת הצפון השקט. הפתרון לא נימצא בכיפת ברזל או במדיניות של אזרחים שמתחבאים. ממשלת ישראל חייבת לממש את ההחלטה להשקיע 15 מליון שקל במיגונייות, אנחנו בכנסת נפעל בנושא למול הממשלה כבר היום. העיכוב בבניית חדר המיון הקדמי באשקלון הוא בגדר שערורייה".

ח"כ אבי דיכטר (קדימה) אמר, כי "לא שמענו אפילו לא גינוי רפה מצד הרשות הפלסטינית בדבר הפיגוע ונפילת הרקטות. כנראה שהירי מעזה מהווה חלק מהסכם הפיוס בין החמאס לרשות". עוד הוסיף ח"כ דיכטר כי "קצב הבנייה והרכישה של מערכת כיפת ברזל חייב להיות מהיר יותר לאור חשיבות המערכת. ועדת החוץ והביטחון התריעה כבר בשנת 2010 כי קצב היקף ההצטיידות במיירטי כיפת ברזל הוא בלתי מתקבל על הדעת ועובדה שהיום יש לנו רק 2 סוללות. הפתרון שבו תלמידים נשכבים מתחת לשולחן הלימודים בזמן שיש נפילות הוא בגדר תסמונת של בת יענה.

לדברי ח"כ עמיר פרץ (עבודה), "בניגוד לסבבי הלחימה עם החמאס בעבר, הפעם קיים פוטנציאל למשבר עם מצרים. דו"ח של ועדת החוץ והביטחון המליץ על רכישה של 13 סוללות כיפת ברזל. אם מדינת ישראל לא תקבל מארה"ב תקציב לרכישת הסוללות, נכון שהכסף יגיע מממשלת ישראל, אך בכל מקרה אין לעקב את המשך הרכש".

עוד הוסיפה ח"כ ציפי חוטובלי (ליכוד), כי "מדינת ישראל חייבת ליצור הרתעה מול החמאס ולא להסתמך רק על האקמול בדמות מערכת כיפת ברזל שאיננה מהווה פתרון קסם".

ח"כ נחמן שי (קדימה) טען, כי "במצב הנוכחי אף תלמיד לא יגיע לבית הספר בתחילת שנת הלימודים והדבר עלול להוות ניצחון עבור החמאס".