אינטרנט. לא רק בלטינית.
אינטרנט. לא רק בלטינית. פלאש 90

לראשונה בהיסטוריה, עשיריית המוצרים החשופים ביותר לפריצה כוללת מוצרים מתוצרת שתי חברות בלבד אדובי ואורקל, כאשר שבע מתוך עשרת הפרצות המשמעותיות ביותר מגיעות מנגן הפלאש של אדובי והשאר שייכות למוצרי הג'אווה של אורקל.

בפעם הראשונה לא מופיעה מיקרוסופט ברשימה הזו של דו"ח סיכוני הרשת של מעבדת קספרסקי, ולפי החברה נובע הדבר משיפור מתמיד בעדכון האוטומטי של מערכת ההפעלה מבית החברה ועליית היקף השימוש בחלונות 7.

בדו"ח לרבעון השני של 2011 קובעת קספרסקי כי גלישה הייתה ונותרה הפעילות המסוכנת ביותר שמבצע המשתמש באינטרנט בשל ההיקף העצום והגדל של קישורים לאתרים שמכילים נוזקות, בוטנטים, סוסים טרויאנים, ושאר רושעות. עם זאת, מרבית הרושעות, כ-65%, מאותרות במצב מקוון.

מרבית האתרים המזיקים (87%) מתרכזים בעשר מדינות בלבד, כשהבולטת ביניהן היא ארצות הברית עם 28.53% מהאתרים. ברשימה הזו ממוקמת רוסיה במקום השני עם 15.99% וגרמניה במקום השלישי עם 7.81%. סין, למרות "המוניטין" שצברה ממוקמת רק במקום השביעי עם 5.64% מהאתרים המזיקים.

סין גם נמצאת רק בקבוצת הסיווג השנייה בבחינת המצב באינטרנט מנקודת המבט של האפשרות הסיכון וההדבקה, קבוצה שמוגדרת ברמת סיכון בינוני, בקבוצה זו נמצאת גם ארצות הברית, אבל היא קרובה מאוד לסף המעבר לקבוצת הסיכון הגבוה, קבוצה שמוגדרת כזו בה סיכוני ההסתכנות נעים בין 41-60%. בקבוצה זו ניתן למצוא את רוסיה, עירק, סעודיה, בלארוס ועוד. 28 מדינות נחשבות יחסית בטוחות לגלישה, עם פחות מ-21% סיכון, וביניהן שוויץ, פולין, סינגפור וגרמניה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו