מרכזי מיון של 'טרם' - גם באפריקה

משרד הבריאות הקניתי בראשות השר והמנכלי"ת החליטו כי ברצונם להקים רשת מרכזי מיון של 'טרם' במדינה האפריקנית.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב באב תשע"א

משרד הבריאות הקניתי בראשות השר והמנכלי"ת החליטו כי ברצונם להקים רשת מרכזי מיון של 'טרם' במדינה האפריקנית.
 
היוזמה החדשה היא פרי שיתוף פעולה בן מספר שנים בין רשת מרכזי המיון של 'טרם' שמפעילה 5 מרכזי מיון במדינת ישראל ובין משרד הבריאות הקניתי.

בשנים האחרונות משלחת רשמית של רשת 'טרם' בראשות ד"ר נחום קובלסקי וד"ר דינה צימרמן, ביקרה מספר פעמים בקניה על מנת לסייע למערכת הרפואה המקומית , הן בידע רפואי והן בטכנולוגיה מתקדמת.

החלטת משרד הבריאות הקניתי התקבלה לאחר שבשנה האחרונה ביקרו ברשת 'טרם' בישראל שתי משלחות רשמיות של משרד הבריאות בקניה. המשלחת הראשונה , שהגיעה לפני כשנה, הייתה בראשות שר הבריאות הקניתי והביקור האחרון שהסתיים השבוע היה בראשות מנכלי"ת המשרד.

סמנכ"ל רפואה בטרם, ד"ר נחום קובלסקי התייחס בראיון לערוץ 7 לשיתוף הפעולה ואמר, כי "אנחנו גאים שהשיטה של ד"ר דוד אפלבוים הי"ד שהמציא לפני יותר מ-20 שנה את 'טרם', הוכיחה את עצמה פעם אחר פעם כשיטה שמצילה חיים ולעזור לעוד הרבה אנשים במדינות אחרות".

ברשת 'טרם' מברכים על היוזמה של שר הבריאות הקניתי פרופ'  אניאנג' ומנכלי"ת משרדו מרי נגרי ומאמינים כי למען מטרה חשובה זו של קידום הבריאות ביבשת אפריקה ניתן להציל רבים מאזרחי המדינה הסובלים כיום ללא טיפול מתאים.