ג'ון ווייט
ג'ון ווייט צילום: פלאש 90

השחקן האמריקני ג'ון ווייט, אחד מידידיה הבולטים ביותר של ישראל, הגיע לארץ כדי להשתתף באירועי התמיכה המתקיימים השבוע, הגדול שבהם הוא האירוע שמארגן השדר גלן בק, ושיתקיים מחר בירושלים.

בראיון ל"ישראל היום" סיפר ווייט על הקשר האמיץ שלו עם ישראל: "החיבור שלי לישראל ולעם היהודי בא בעקבות כל מה שהיהדות העניקה למין האנושי. יש לי כבוד עצום לעם היהודי".

ווייט הדגיש עוד כי "לישראל יש הרבה תמיכה וחברים בהוליווד. באתי לפה כדי לעמוד לצד ישראל ולהתמודד עם האנטישמיות והשקרים הקיימים בעולם בימינו. אני חושב שגלן בק הגיע לישראל עם משימה חשובה ורציתי להעניק לו את תמיכתי".

כצרכן תקשורתי כמעט כפייתי, ווייט מתעניין כל הזמן במתרחש. "כשאני מקבל את העיתון, אני כבר יודע מה קורה", סיפר. "אני אוהב לקרוא ניתוחים, לגלוש באינטרנט בחיפוש אחר מידע ולמצוא חומרים הקשורים לישראל". תדמיתה של ישראל בתקשורת העולמית מציקה לו גם כן: "זה באמת נושא חשוב ולכן אני פה, כדי להתמודד עם הדרך שבה ישראל מוצגת ועם כל השקרים שמספרים עליה".

וויט התייחס לכוונת הפלסטינים לפנות לאו"ם בחודש ספטמבר, "האו"ם הפך לבעייתי, בעיקר עבור ישראל", הוא אומר. "זה מקום שנלקח כבן ערובה על ידי אנטישמים. כל מה שקורה שם במועצה לזכויות האדם זה בדיחה. אבל ב-22 בספטמבר, כשהם יתכנסו לוועידת דרבן 3, אנחנו נפגין מול מטה האו"ם בניו יורק. יהיו שם ג'ון בולטון ואלי ויזל, וגם אני אהיה שם".

ווייט, שהשתתף אמש באירוע בנושא השואה שאירגן בק, תקף את הטרוריסטים הפלשתינים ואת טבח משפחת פוגל באיתמר, ואמר: "אנו עומדים בפני שואה חדשה, ואנשים מכל הדתות צריכים לדרוש שהאמת תישמע. לפלשתינים הרדיקלים יש רק תפילה אחת בפיהם: לגרש כל יהודי מישראל".