הגראד בבאר שבע
הגראד בבאר שבעאיחוד הצלה

לילך שושן, שאיבדה את בעלה יוסי במוצאי שבת כאשר רקטת גראד פגעה בו בבאר שבע, מספרת בשיחה ראשונה עם חדשות 10 על שיחת הטלפון האחרונה רגעים אחדים לפני שנפגע.

"עוד דיברתי איתו כשהייתה האזעקה, הוא היה אז באוטו", נזכרת לילך. "הוא אמר לי שהוא יורד מהאוטו לתפוס מחסה ובא לאסוף אותי תוך כמה דקות. הוא עשה את מה שצריך, ונפגע. עד עכשיו הוא לא חזרה אליי".

בשל החשש שתתמוטט בהלויית בעלה ליווה צוות רפואי באופן צמוד את לילך שושן. "אני אשאר עכשיו לבד" אמרה. "מי יהיה לידי כשאלד את הבן הראשון שלנו ומי ייקח את הבת לכיתה א?' חרב עלי עולמי".

שושן ז"ל אביהן של ליהי ואליאור ציפה יחד עם לילך לבנם הראשון. בסוף השבוע הוא שהה בביתם באופקים וכאשר החלה מתקפת הגראדים על באר שבע החליט לנסוע לבירת הנגב כדי להיות עם אשתו. בהגיעו נפלה הרקטה בסמוך אליו ופצעה אותו באורח אנוש. הוא הובהל לבית החולים סורוקה ושם נפטר מפצעיו.

שושן ז"ל שימש מאמן השוערים בקבוצת הנוער של הפועל באר שבע ובמשך שנים ארוכות עמד בשער הפועל אופקים ומ.ס באר שבע מליגה ב.'במקביל שיחק שושן כדורגל באולמות והיה שוער נבחרת ישראל. לאחרונה אף זכה באליפות המדינה עם אס"א בן-גוריון.