מנכ"ל "אפל" סטיב ג'ובס התפטר מתפקידו

סטיב ג'ובס, המייסד והמנכ"ל האגדי של אפל, הודיע הלילה על התפטרותו מהחברה. "לא אוכל למלא את החובות והציפיות ממני כמנכ"ל אפל".

תגיות: אפל
ציפי בלום , כ"ה באב תשע"א

מנכ"ל ענקית הטכנולוגיה "אפל", סטיב ג'ובס, התפטר הלילה מתפקידו. ג'ובס יישאר בחברה כיושב-ראש חבר המנהלים. לבקשתו, סמנכ"ל הכספים של אפל טים קוּק יחליף אותו בתפקיד המנכ"ל.

בהודעה שמסר לחבר המנהלים של החברה כתב "תמיד אמרתי שאם יבוא יום שבו לא אוכל למלא את חובותיי בתפקיד אהיה הראשון ליידע אתכם, לצערי היום הזה הגיע...תור הזהב של אפל עוד לפניה, אני מחכה בקוצר רוח לתרום להצלחת החברה בתפקיד יושב ראש חבר המנהלים".

ג'ובס בן ה-55 יצא לחופשה בסוף חודש ינואר, עקב סיבות רפואיות. בשנים האחרונות, הוא חלה בסרטן הלבלב, ולפני כשנתיים עבר השתלת כבד.

חבר המנהלים של אפל חלק כבוד לתרומתו של ג'ובס לחברה ושיבח את יכולתו, חזונו ומנהיגותו, להביא את החברה למקום שבה היא נמצאת היום בקדמת העולם הטכנולוגי.

אנליסטים מן התחום טוענים כי הצעד היה צפוי, ויהיה בעל השפעה מזערית על פעילות היום-יום של החברה. הם מציינים כי טים קוק הוא המנהל בפועל של החברה מזה כמה חודשים, והחברה ממשיכה להצליח.

למרות האופטימיות, מניות החברה ירדו ב-5% לאחר שעות המסחר ולאחר ההודעה, והצביעו על כך שכמה מן המשקיעים אינם בטוחים כי הערכות האנליסטים נכונות. יש הטוענים כי עזיבתו של ג'ובס תקל כעת על המתחרים של אפל, ואולי המצב בשוק יהיה תחרותי יותר לטובת הלקוחות.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il