פיגוע דריסה בתל אביב

שמונה בני אדם נפצעו הלילה (שני) לאחר שמחבל גנב מונית דרס אדם אחר ופצע אותו קל ודקר לאחר מכן לפחות חמישה בני אדם.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט באב תשע"א

פיגוע דריסה בתל אביב-ערוץ 7
כוחות הצלה, אמבולנס מכבי אש ירושלים
הלל מאיר
שמונה בני אדם נפצעו הלילה (שני), בהם חמישה שוטרים ומאבטח, לאחר שמחבל גנב מונית בתל אביב, דרס אדם אחר ופצע אותו קל.
 

בכניסה לרחוב אברבנאל נתקל המחבל במחסום של שוטרי מג"ב, הגביר את המהירות ודרס את השוטרים. לאחר מכן יצא מהרכב, שלף את הסכין ותוך כדי קריאות "אללה הוא אכבר" החל לדקור את העוברים והשבים. עוד דווח כי המחבל סירב להישמע לקריאות השוטרים לעצור.

ממגן דוד אדום נמסר כי פצוע אחד נדקר בראשו ובבטנו ופונה במצב קשה מאוד, שניים במצב בינוני ושניים נוספים במצב קל. הפצועים פונו לבית החולים איכילוב בתל אביב.

המחבל נפצע אף הוא באורח קל בעת שהשוטרים השתלטו עליו. הוא פונה בליווי שוטרים לבית החולים וולפסון.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי המחבל, תושב שכם בן 25, הגיע לישראל מאזור שכם. הוא הגיע ליפו, שם גנב את המונית ועשה את דרכו לכיוון מועדון "האומן 17". ככל הנראה המחבל תיכנן להכנס למועדון ולבצע פיגוע, אך המחסום המשטרתי מנע ממנו לעשות זאת ובכך נמנע אסון גדול יותר.

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, הגיע הלילה לזירת הפיגוע ואמר כי היערכותם של שוטרי מג"ב סמוך למועדון "האומן 17" מנעה אסון כבד יותר. "האירוע היה הוכחה נוספת למוטיבציה של המחבלים להוציא פיגוע", אמר דנינו שהוסיף: "אנחנו נמשיך את ההיערכות שמלווה אותנו בשבועיים האחרונים".

נחמן אזי, נהג המונית שאיתה ביצע המחבל את הפיגוע הלילה בתל אביב, סיפר הלילה לכתבים כי המחבל הורה לו לצאת מרכבו ואמר לו כי הוא אינו רוצה כסף אלא רק את הרכב. לדברי אזי, כשהוא ניסה להתנגד למחבל הוא נפצע קלות בידו מהסכין. לאחר מכן ירד מהמונית ואז נמלט המחבל מהמקום.

מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב אהרון אקסול, אמר הבוקר כי המחסום המשטרתי סמוך למועדון "האומן 17" הוצב במקום בשל העובדה שהתקיימה במקום מסיבה לבני נוער ולא בעקבות התרעה נקודתית לגבי פיגוע בדרום תל אביב.

בראיון ל"קול ישראל" אמר אקסול כי מחקירה ראשונית עולה כי המחבל שביצע את הפיגוע פעל לבדו אך הדגיש כי מדובר בחקירה ראשונית בלבד וייתכן כי יתגלו פרטים נוספים בהמשך.

במקביל הבוקר הנחה הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, על תגבור כוחות צה"ל בדרום רצועת עזה ובגבול ישראל-מצרים לנוכח התרעה כי בכוונת הג'יהאד האיסלאמי לבצע פיגוע.