נס גדול: נמנע מרחץ דמים

"קלטתי את המחבל עם סכין גדולה לא מפסיק לדקור. הוא היה אחוז אמוק וטירוף", סיפר אחד ממאבטחי מועדון "האומן 17" בתל אביב.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט באב תשע"א

נס גדול: נמנע מרחץ דמים-ערוץ 7
הפיגוע בתל אביב
פלאש 90

"היה למחבל רצח בעיניים ורק אחרי כמה דקות הצלחנו להשתלט עליו לגמרי. המועדון היה מלא בילדים. אם הוא היה מגיע אליהם זה היה יכול להיגמר במרחץ דמים", מספר הבוקר אחד ממאבטחי מועדון "האומן 17 בתל אביב על הפיגוע הלילה בדרום העיר.

רוב הפצועים הם שוטרי מג"ב שעמדו במחסום סמוך למועדון ומנעו מהמחבל להתקדם לעברו.

שמונה בני אדם נפצעו לפנות בוקר (שני), לאחר שמחבל משכם הגיע בסביבות השעה 01:30 לצומת הרחובות סלמה ואברבנאל בדרום תל אביב במונית גנובה ודרס כמה שוטרי מג"ב שעמדו במחסום שגרתי סמוך למועדון "האומן". לאחר מכן יצא המחבל מהמכונית ודקר שוטרים נוספים לפני שנעצר.

שני פצועים עדין מאושפזים במצב קשה, אחד בינוני והיתר קל.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, אמר היום "הפיגוע שאירע בשעות הלילה יכל להיגמר באסון כבד, אם רק היה המחבל נכנס או מנסה להיכנס חלילה למועדון שבו שהו באותה העת מאות בני נוער שחגגו את סיום החופש הגדול. אין ספק כי המענה המהיר של מד"א, שכוחותיו נכחו באזור במשימת אבטחה, מנע פגיעות קשות יותר בנפש. בשמי ובשם כלל ארגון מד"א אני מאחל לפצועים החלמה מהירה". 

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו הגיע למקום הפיגוע אמר כי המשטרה נערכה לאפשרות של פיגוע לקראת סיום צום הראמדן ושיבח את ההיערכות של כוחות משמר הגבול, שלדבריו היתה "יוצאת מן הכלל ומנעה אסון גדול". דנינו הוסיף כי משטרת ישראל תמשיך את ההיערכות שמלווה אותה בשבועות האחרונים. "ההיערכות עם עשרות שוטרים היא שאפשרה להשתלט על המחבל שנמצא כעת בחקירה", סיכם המפכ"ל.