השר אהרונוביץ': המחבל פעל לבד

השר לבטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ' אומר כי נראה שלא הייתה תשתית טרור מאחורי המחבל שביצע את פיגוע הדריסה הלילה בתל אביב.

בן שאול , כ"ט באב תשע"א

השר אהרונוביץ': המחבל פעל לבד-ערוץ 7
מתנגד. אהרונוביץ'
פלאש 90

השר לבטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ' אומר כי לפי שעה נראה שלא הייתה תשתית טרור מאחורי המחבל ביצע את פיגוע הדריסה הלילה בתל-אביב, וכי מדובר ביוזמה של מחבל יחיד.

בראיון לרשת ב' שיבח השר אהרונוביץ' את הפריסה של הכוחות במחוז, ואת תגובתם המהירה לפיגוע. הוא הדגיש כי ההערכות מנעה אסון כבד ופגיעה במאות בני הנוער שבילו במועדון סמוך. השר לבטחון הפנים הוסיף כי אף שאין התרעות ממוקדות לקראת החודש הבא, ההנחיות של כוחות הבטחון הן להתכונן לכל תרחיש אפשרי.

גם מנכ"ל מד"א, אלי בין, התייחס לפיגוע הלילה בדרום תל אביב ואמר "הפיגוע שאירע בשעות הלילה יכל להיגמר באסון כבד, אם רק היה המחבל נכנס או מנסה להיכנס חלילה למועדון שבו שהו באותה העת מאות בני נוער שחגגו את סיום החופש הגדול. אין ספק כי המענה המהיר של מד"א, שכוחותיו נכחו באזור במשימת אבטחה, מנע פגיעות קשות יותר בנפש. בשמי ובשם כלל ארגון מד"א אני מאחל לפצועים החלמה מהירה".

שמונה בני אדם נפצעו לפנות בוקר (שני), לאחר שמחבל משכם הגיע בסביבות השעה 01:30 לצומת הרחובות סלמה ואברבנאל בדרום תל אביב במונית גנובה ודרס כמה שוטרי מג"ב שעמדו במחסום שגרתי סמוך למועדון "האומן". לאחר מכן יצא המחבל מהמכונית ודקר שוטרים נוספים לפני שנעצר.

שני פצועים עדין מאושפזים במצב קשה, אחד בינוני והיתר קל.