"ראש העיר נכנע לקיצונים"

הורי בית הספר "אורות" בבית שמש, הנאבקים לפתיחתו של המוסד, טוענים כי ראש העיר הורה לנתק את מבנה בית הספר מחשמל תוך 24 שעות.

כתב ערוץ 7 צילם את קב"ט העיר בית שמש ואנשי צוותו כשהם מחליפים את מנעולי המוסד במטרה למנוע את כניסת התלמידות והמורות למבנה עם פתיחת השנה. "ראש העיר רוצה לשלוט במקום", אמר הקב"ט.

ההורים מוחים על מה שהם מגדירים "כניעת ראש העיר לחרדים קיצונים", ומצהירים כי אם לא תתאפשר פתיחת השנה במבנה בית הספר הם יפתחו את השנה מול השערים ואם גם זה לא יתאפשר ישארו הבנות בבית עד לפתרון הבעיה.

ממשרד החינוך נמסר לערוץ 7, כי המשרד עומד על כך ששנת הלימודים תיפתח כמתוכנן במבנה בית הספר, וכי הובהר לראש העיר כי במידה שהוא יסכל את פתיחת השנה במקום ינקוט המשרד נגדו בסנקציות.

מעיריית בית שמש נמסר בתגובה לדברים, כי "מבנה בית הספר המדובר ממוקם בצמוד ובתוך שכונה חרדית, תושבי השכונה טוענים כי המבנה שייך לתושבי השכונה החרדית ונבנה על שטחי הציבור המיועדים לשכונה. למרות זאת, ראש העיר מעוניין להקצות את המבנה לבית הספר הדתי לאומי שעלי תורה בנים, אולם לצערנו שעלי תורה אינם מגלים את הגמישות הנדרשת ומתעקשים למקם במבנה את בית הספר לבנות.

יצויין, כי עם תחילת בניית מבנה בית הספר לפני כשנתיים, נערכו במקום הפגנות סוערות ע"י השכנים שחסמו בגופם את הטרקטורים ועצרו את העבודות במקום, ראש העיר נכנס אז לעובי הקורה ופעל רבות בין הצדדים עד שהגיעו לפשרה וסיכום כי המבנה יאוכלס בביה"ס הדת"ל לבנים ובכך בא לציון גואל. ראש העיר אף הציע לשעלי תורה שורה של הטבות מרחיקות לכת בתמורה להסכמתם לפשרה, אולם כעת שעלי תורה מפרים את הסיכומים וגורמים בכך למאבקים מיותרים בין התושבים.

נכון לרגע זה, העירייה לא הקצתה את המבנה לאף מוסד, ושעלי תורה פלשו למבנה בניגוד לחוק, בעקבותיהם פלשו גם השכנים החרדים, והעירייה פינתה את שני הצדדים מהמבנה אליו פלשו.

יצויין עוד, כי משטרת ישראל העבירה מידע מודיעיני והתרעות על חשש לשלומם וביטחונם של הבנות אם ישהו במבנה המדובר, בעקבות פעילויות אלימות צפויות של גורמים קיצוניים. ראש העיר אף התלונן במשטרה וביקש את עזרתה בשמירה על על הסדר הציבורי וביטחון התושבים, לפיכך עיריית בית שמש מבקשת להשקיט את האזור ולאכלס את המבנה בתיאום והסכמה בין הצדדים ובהתאמה לאופי האזור, ובכך להביא לפשרה ורגיעה בין הצדדים.

ראש העיר פועל ללא ליאות להביא את שני הצדדים לשולחן המשא ומן ולמצוא פשרה הוגנת, שתסיים את הסכסוך בהקדם", נמסר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו