יאיר פרג'ון ראש מועצת חוף אשקלון
יאיר פרג'ון ראש מועצת חוף אשקלוןדוברות מועצת חוף אשקלון

פתיחת שנת הלימודים תשע"ב תהיה, בישובי הדרום, תחת עננת הטרור. בראיון לערוץ 7 סיפר ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, כי למרות הכל "הלימודים יפתחו כמתוכנן. השלמנו את כל מערך המיגון של שני בתי הספר הגדולים".

"נוצר מצב שדווקא במקום שהוא מסוכן יותר, בתי הספר שם מוכנים יותר מהר ואילו באזורים המרוחקים מהעוטף יש לנו גנים בקרוואנים שאינם ממוגנים", ציין פרג'ון ואמר כי לא כל בתי הספר במועצה האזורית מוגנים מפני ירי רקטות, "כל מה שמחוץ לחמישה ק"מ, תפיסת העולם של משרדי הממשלה היא שאפשר לחיות ללא מיגון".

אחד הישובים השייכים למועצה הוא אתר הקראווילות בניצן, בו עדיין שוכנים מגורשי גוש קטיף, "והמצב לא פשוט ואנחנו מתעסקים פה באוכלוסיה שעדיין מתאוששת בטראומה מהעקירה ובנוסף לכך שבתי הקבע עוד לא מוכנים ישנה גם את ההתמודדות הבטחונית. כל פעם שאנשים מגיעים אלינו לביקור, עצם העובדה שיש פה אזעקה מיבבת מעל מרכזי הישובים, גם אם הטיל נופל בסוף בשדה פתוח, האזעקה מכניסה את כולם לחרדה. מישהו כבר הציע להשמיע מוזיקה נעימה במקום האזעקה אך הפסיכולוגים כמובן לא הסכימו ואמרו שזו בדיוק מטרת האזעקה".

ראש המועצה סיפר כי "במועצה שלנו אנחנו משקיעים את מיטב כספנו בחינוך, 40% מתקציב המועצה הולך לנושאי חינוך. כמו כן, התחלנו בבניית האולפנה שהיתה בנווה דקלים ובחודשים הקרובים נתחיל גם בבניית בית הספר 'ניצני קטיף' בניצן".

בנוגע למספר התושבים במועצה סיפר פרג'ון כי "במועצה יש כ-15,000 תושבים, כאשר כשליש מהם, הם מגורשי גוש קטיף ולהם ניבנים שני ישובי קבע, האחד הוא באר גנים שם כבר נבנים 50 יחידות דיור ומשפחה אחת כבר חנכה את ביתה, ובנוסף יש את הבניה של 450 מגרשים להרחבת הישוב ניצן".

הגידול במועצה גבוה מאוד עם עליה של כ-11% בילדי הגנים, "בגנים היום ישנם כ-900 ילדים ובבתי הספר היסודיים והתיכון ישנם כ-4,000 תלמידים".

בסיום הראיון הודה פרג'ון לתושבים על נתינם האמון ובירך אותם לשנה טובה, "אני מודה לתושבים שהם נותנים לי את ההזדמנות להיות ראש המועצה שלהם ואני רוצה לברך אותם ולהגיד להם שנכון שזה טוב ללמוד עוד תרגיל ועוד פרק, אך העיקר הוא 'ואהבת לרעך כמוך' - היחסים בין אדם לחברו הם ההתחלה והם הסוף ודרך זה אפשר לכבוש את כל העולם".