מוקד לדיווח על מורים אנטי ציוניים

נתקלתם במורה גננת או מרצה שמעביר מסרים אנטי ציוניים? הפורום המשפטי הקים מוקד מיוחד לדיווח על כך.

שמעון כהן - ערוץ 7 , א' באלול תשע"א

מוקד לדיווח על מורים אנטי ציוניים-ערוץ 7
ארכיון.
פלאש 90

לקראת פתיחת שנת הלימודים הפורום המשפטי פתח מוקד למסירת מידע על מורים המשלבים תכנים אנטי-ציוניים לבתי הספר.

בפורום המשפטי מזכירים כי אנשיהם פועלים נגד ארגוני שמאל קיצוני הפועלים לקדם אג'נדה פוסט ציונית במערכת החינוך. בין השאר מזכירים שם את ארגון 'זוכרות' "אשר פועל להכניס את תכנית הלימודים שלו בנושא הנכבה לבתי הספר”. אנשי הפורום מספרים כי במהלך ימי החופש הגדול האחרון נערכו השתלמויות למורים ולגננות על ידי 'זוכרות' בנושא - כיצד ללמד על הנכבה בכיתה.

עוד מציינים שם ארגונים נוספים כמו "סולידריות שייח ג'ראח" ה"מקיימים קבוצות דיון של מורים על מנת להחדיר רעיונות אנטי ציוניים", וכן ארגונים הקוראים לסרבנות כמו "פרופיל חדש" ו-"יש גבול" אשר "כל העת מנסים להשפיע על מורים להעביר לתלמידים את המסרים שלהם נגד הגיוס בגלל ה"כיבוש" “, אומרים בפורום .

כמו כן מזכירים שם כי בשנת הלימודים הקודמת ובעקבות פניות של הפורום המשפטי, הוציא מנכ"ל משרד החינוך הוראה האוסרת על פעילות עמותות בבתי ספר כל עוד לא קיבלו אישור מיוחד מטעם משרד החינוך. זאת כדי למנוע מעמותות אנטי-ציוניות להחדיר תכנים פוליטיים לבתי הספר, תכנים שאינם עולים בקנה אחד עם מטרות משרד החינוך: "לחנך אדם להיות אוהב אדם, אוהב עמו ואוהב ארצו, אזרח נאמן למדינת ישראל... להנחיל את העקרונות שבהכרזה על הקמת מדינת ישראל ואת ערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית... ללמד את תולדות ארץ ישראל ומדינת ישראל; ללמד את תורת ישראל, תולדות העם היהודי, מורשת ישראל והמסורת היהודית, להנחיל את תודעת זכר השואה והגבורה, ולחנך לכבדם".

בעקבות הנחיה זו שינו העמותות את דרכי פעולתן והן עורכות השתלמויות למורים מחוץ לבתי הספר על מנת שהמורים יחזרו לכתות עם המסרים, בכך הן מנסות לעקוף את החוק. כעת כאמור מנסים אנשי הפורום להתמודד עם התופעה בפתיחתו של המוקד החדש בכתובת office@haforum.org.il.

נחי אייל מנכ"ל הפורום המשפטי אומר כי "עמותות השמאל והקרן החדשה עושות כל מאמץ להיכנס לבתי הספר, הצלחנו לסגור להם את הדלת והם מנסים להכנס מהחלון, אסור שמדינת ישראל תאפשר למורים לעשות שטיפת מוח ברוח תעמולת הפוסט ציונות שמבקשת שמדינת ישראל לא תהיה מדינתו של העם היהודי. חובת כל תלמיד שנתקל במורה כזה, לא לאפשר לארגוני שמאל קיצוניים לקדם את האג'נדה שלהם בתוך בתי הספר בניגוד לחוק. כל מידע משמעותי שיגיע אלינו, ייבדק ובמקרה שיימצא אמין יועברו תלונות למשרד החינוך ולנציבות שירות המדינה"

הפורום החל בהפעלת המוקד האינטרנטי והפצתו בין התלמידים באמצעות הפייסבוק, רשתות חברתיות, פניה למועצות תלמידים ואגפי החינוך במועצות מקומיות ,ארגוני המורים ועוד.