הרב מנחם פרומן
הרב מנחם פרומן צילום: פלאש 90

סוכנות הידיעות הפלסטינית מדווחת על מפגש שנערך בין יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, לבין רבה של תקוע, הרב מנחם פרומן.

עפ"י הדיווח,  הרב פרומן נפגש עם אבו מאזן בראמאללה על מנת לברך אותו לרגל החג המוסלמי עיד-אל-פיטר ולאחל לו הצלחה במאמציו לקבלת הכרה במדינה פלסטינית. לדברי הסוכנות הרב פורמן אמר, "אני מאחל לכם להצליח באו"ם ושהמדינה תזכה להכרה בינלאומית, כי הקמת המדינה הפלסטינית תשרת את השלום העולמי". 

הרב פרומן הבהיר עוד, כי אנשי דת יהודים תומכים במהלך הפלסטיני להכרה במדינה עצמאית והציע להפעיל את הועדות נגד הסתה משני הצדדים. עוד הציע הרב להקים ועדה של אנשי דת משני הצדדים - הפלסטיני והישראלי, זאת על מנת למנוע הסתה הדדית ולשלוח את הוועדה לממשל האמריקאי, על מנת להעביר את המסר הדתי הקורא לשלום ולהקמת מדינה פלסטינית שתחיה בשלום עם ישראל.

"הקמתה של מדינה פלסטינאית בשיתוף עם מדינת ישראל הינה לטובת השלום ולטובת ישראל והיא תפעל להשכנת שלום צודק ובר קיימא וליציבות באזור ובעולם" אמר הרב פרומן והוסיף, "אולם התגדות ישראל מחד והקמתה של המדינה הפלסטינאית בניגוד לעמדתה של ישראל מאידך, תזיק גם לישראל, גם לפלסטינאים וגם להשכנת השלום באזור ומדינה שכזו תהפוך מהר מאוד למדינה איראנית", אמר הרב פרומן.

אבו מאזן אמר לאורחו, כי מדיניות ממשלת ישראל וסירובה להתחייב להקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67' דחף את הפלסטינים לפנות לאו"ם. לדבריו, הפניה לאו"ם אינה תחליף למשא ומתן אלא היא הזדמנות לצאת מן המשבר אליו נקלע תהליך השלום. מדובר בצעד חשוב לשמור על תהליך השלום, ואנו מחפשים כל דרך לצאת מהמשבר בשיחות, הבהיר אבו מאזן.