הרב אלעזר אבוחצירא זצ"ל
הרב אלעזר אבוחצירא זצ"לבאדיבות אתר 'כיכר השבת'

חודש לאחר רצח הרב אלעזר אבוחצירא, קיבל השבוע אחיינו, הרב משה תורג'מן מנתניה, איומים ברצח. עבריין המוכר למשטרה איים על הרב, במהלך ויכוח, ואמר לו: "אני אמשוך לך בזקן ואשחט אותך". מקורבי הרב סיפרו כי נאלצו להבריח את הרב ולהסתיר אותו: "עוד קצת, וזה היה נגמר באסון", אמרו.

הרב משה תורג'מן הוא נכדו של הבאבא סאלי ואחיינו של הרב אלעזר אבוחצירא שנרצח לפני כחודש על-ידי אחד מחסידיו בביתו בבאר-שבע. הרב תורג'מן עומד בראש ישיבה וכולל בשכונת דורה בנתניה, ואנשים נוהגים לעלות אליו לרגל כדי לקבל ברכות ועצות בנושאים שונים.

סגן ראש העיר לשעבר, שמואל יומטוביאן, מבאי ביתו של הרב מספר על השתלשלות האירועים, "הייתי ער עד לשעות הבוקר וקיבלתי עדכונים. הרב ביקש מאותו אדם שיקשור את הכלב ואז התחילו איומים על הרב. אני חושב שהמשטרה חייבת להיכנס לעובי הקורה בנושא הזה. אם לא יטפלו בזה עכשיו מי יודע לאן נגיע".

יומטוביאן סיפר שנכדו של הבאבא סאלי מסייע לרבים בברכות והוא הצליח עד כה להקים בנתניה מוסדות תורה לתפארת, "הרב הגיע לפה לפני מספר שנים וטיפח את שכונת דורה. זו שכונה מרכזית שהפכה להיות שכונת לתפארת. הוא הקים פה את מוסדות "זרחה השמש ליעקב", שכוללים תלמוד תורה, בית ספר לבנות, לבנים וכולל אברכים".

לדבריו, התקשורת אשמה לא מעט ביחס העוין בין חילונים לחרדים, "זה נושא רגיש מאוד, כל מקום שאתה הולך, מצביעים עליך, הנה הסחטנים האלה. יש אנשים שמחדירים את השנאה הזאת. אסור לעבור לסדר היום, צריכים לעצור את השנאה נגד החרדים ונגד היהדות".

סגן ראש העיר לשעבר מספר על רבים שנושעו מברכותיו של הרב, "כולם יודעים שהוא הנכד של הבאבא סאלי. הציבור משולהב מהרב, הוא פשוט קודש קודשים. כשאני רואה אותו, אתה רואה קדושה ועוצמה, חבל על כל מילה שאומר. בשנים האחרונות הובלתי מהלכים בזכות ברכותיו. אתה מספר לרב דברים והוא מדריך אותך, עשיתי בזכותו דברים שלוקח לעשות חמש שנים - בחודשיים".

הוא מספר שכל אחד יכול להגיע ולהתברך ולהתייעץ עם הרב, "הדלת שלו פתוחה לכולם, בין קטן לבין גדול. להגיע אליו זה קל מאוד. הכולל שלו פתוח והוא לומד שם כל יום מהנץ החמה. ניסיתי בעבר לסדר לו זמנים לקבלת קהל, והוא כעס עלי. הוא אמר שאם אני אעשה לו סדרים הוא יסגור את הגמרא ויעזוב את הכולל".