סגן השר ליצמן
סגן השר ליצמןפלאש 90

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, בירך היום (ראשון) על החלטת בית הדין לעבודה בנוגע למכתבי ההתפטרות של מתמחי הרפואה, "אני קורא לכל הרופאים לשוב לעבודתם ולשלב ידיים לטובת הרפואה הציבורית בישראל".

עוד הוסיף ליצמן כי "מדובר בהחלטה חשובה המחזקת את ההסכם הקיבוצי שהושג, שיש בו כדי לייעל את מערכת הבריאות תוך העדפה לפריפריה והטבה לכלל הרופאים. משרד הבריאות ידבוק בהסכם וידאג לבצעו ככתבו וכלשונו".

בית הדין לעבודה פסק הבוקר כי מכתבי ההתפטרות ההמונית, עליהם חתמו מתמחי הרפואה, אינם חוקיים ועל המתמחים לחזור באופן מיידי לעבודה.

ח"כ רונית תירוש (קדימה) תקפה היום בחריפות את התנהלות ראש הממשלה בפרשת משבר הרופאים המתמחים "ועדת החקירה הממלכתית הבאה כבר כאן. החולה הראשון שימות בשל התעלמות ראש הממשלה שאפילו לא מוכן להיפגש עם המתמחים יהיה על ראשו של ראש הממשלה"."כבר היום אנו במצב מזעזע שבו טיפול של אנשים נדחה ואחרים גוססים ללא טיפול אופטימלי בגלל המצב, והציבור מצפה מראש הממשלה שיואיל ויתפנה ויפגוש את המתמחים יגלה מנהיגות ויענה לטענותיהם המוצדקות. אם יימשך סרובו של ראש הממשלה להיפגש עם המתמחים, לא יהיה מנוס מהקמת וועדת חקירה ממלכתית לבחינת התנהלותו לאחר שימות החולה הראשון עם התפטרות המתמחים. לצערי, תפקוד ראש הממשלה גם יגרום לוועדה למצוא אותו אשם. אני מפצירה בו - זה הרגע האחרון להיחלץ מכך", אמרה.