שיטרית: להפסיק את ההטבות למגזרים אינטרסטיים

ח"כ מאיר שטרית דורש לשנות את מדיניות המיסוי, לתת תמריצים למי שעובד ולהפסיק ההטבות שמקבלים "מגזרים חזקים בעלי אינטרס".

תגיות: מאיר שטרית
חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' באלול תשע"א

שיטרית: להפסיק את ההטבות למגזרים אינטרסטיים-ערוץ 7
עוד צעד לקבלת הדרישה הפלשתינית. שטרית
פלאש 90

במהלך כנס "ישראל 2021", שהתקים היום נאם ח"כ שטרית במסלול חברי כנסת והסביר כיצד לטענתו ניתן לפתור את המשבר החברתי-כלכלי שנוצר. שטרית דרש את שינוי מדיניות המיסוי, מתן תמריצים למי שעובד והפסקת הטבות שמקבלים מגזרים חזקים בעלי אינטרס.

"זה לא יהיה אחראי להגדיל את הגרעון בשל המצב החברתי", אמר ח"כ שטרית. "אין צורך להגדיל את עוגת התקציב או לגבות יותר מיסים. פשוט צריך לשנות את סדר העדיפויות. זה תלוי בנו אם אנחנו מוכנים לעמוד בלחצים של סקטורים חזקים הנלחמים על האינטרס שלהם". 

שטרית אף התייחס למדיניות המיסוי הנהוגה שמעודדת אבטלה לטעמו: "יש להגדיל את המס השלילי במתן תוספות של עד 40 אחוז למי שיוצא לעבודה וגם לעשות חובת דיווח אישית כמו בארה"ב. כיום המדינה נותנת תמריץ לאנשים להישאר בבית ולקבל קצבה. צריך להשתמש במס הכנסה שלילי כדי לגרום לאנשים לצאת לעבוד ולא בצורה במגוחכת הנהוגה כיום ע"י הממשלה".

לבסוף, דרש שטרית להחליף לאלתר את שיטת הבחירות הנהוגה כיום: "יש לשנות את שיטת הבחירות כל שיהיו בחירות אישיות אזוריות. איזה השפעה יש לאזרח היום על חברי הכנסת? אפס. אתם לא קובעים. חברי המרכז של ליכוד בוחרים וחברי המרכז של קדימה. אם אתם רוצים להשפיע אתם צריכים לבחור את חברי הכנסת ישירות".