אלדד
אלדד

מחאת האוהלים מתחילה להתקפל בהדרגה. האם צה"ל צריך להיכנס לכוננות אנרכיסטים במוקדי החיכוך המוכרים? בסיור שטח סיפר קצין בצה"ל לחבר הכנסת הפרופ' אריה אלדד על ירידה משמעותית בהיקף פעילות האנרכיסטים בבילעין ומקומות אחרים, שכן להערכתו ה אנרכיסטים עסוקים כעת במחאת האוהלים בתל אביב. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם ח"כ אלדד על השיחה המדוברת עם הקצין שאלדד מקפיד שלא לחשוף את שמו.

אלדד מספר, כי הנתון נאמר לו על ידי הקצין שהשיח לפי תומו ואמר את הדברים ברצינות תהומית. לדבריו נתון זה של ירידה במתח הפעילות האנרכיסטית סביב הגדר נמדד מדי שבוע, ולהערכתו כעת, לאחר התקפלות המחאה קיים צפי ש"נחזור לפגוש אותם במוקדי החיכוך. הם יחזרו להדליק שדות, לפגוע בחקלאים ורועים ולהתעמת עם כוחות צה"ל".

ח"כ אלדד מזכיר את תחקירו של קלמן ליבסקינד שחשף את הקשר הפוליטי שמאחורי המחאה ואת ההיערכות בשמאל לקראת הביצוע הבלתי ספונטאני של המחאה הספונטאנית הזו, כהגדרתו, "העובדה היא שאותם אנרכיסטים הצליחו להניע עשרות אלפי ישראלים שחשבו שהם מפגנים על הכאב הפרטי שלהם, כאב אמיתי על מחיר המטרנה ושכר הדירה. כעת כשמקפלים עכשיו את האוהלים מפקדי צה"ל שמתעמתים מדי שבוע עם עזרא נאווי וחבריו יצטרכו להחליף הילוך כי הללו חוברים לזירה שלהם, בוודאי לקראת ספטמבר הם מתכוונים להבעיר את השטח".

ולשאלה אם המניע הפוליטי שמאחורי המחאה אמור לשנות, אומר אלדד שבבחינת השאלה התחתונה הדבר אינו משנה שכן הרבבות צועקים את כאבם, אך מבחינתה של הממשלה הדבר צריך להיות משמעותי שכן כפי שנערכים לכל קרב יש לדעת מול אילו כוחות מתמודדים, מה יכולת המימון שלהם, מה יכולת גיוס התקשורת שבידם וכיוצא באלה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו