כצל'ה.
כצל'ה.פלאש 90

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב כץ, הגיב הבוקר להרס במגרון, "ארץ ישראל נקנית בייסורין, והייסורים הגדולים ביותר נגרמים ע"י ראשי ממשלה מהליכוד, כשרון, אולמרט ונתניהו.בימים בהם הבניה הערבית והבדואית משתוללות ואין פוצה פה, נתניהו כרגיל מתאכזר וחזק על חלשים".

"אני שב וקורא לח"כים מהליכוד שלא ללכת שולל אחרי נתניהו המועל, ממשיכם של שרון ואולמרט שהיה שותף בהחרבת גוש קטיף, הקפיא ומקפיא את בירת ישראל ירושלים, מעלה אדומים, ביתר וגוש עציון, ידו הארוכה של השמאל הישראלי. על הנאמנים האחרונים בליכוד להתעשת ולחבור לאיחוד הלאומי. נתניהו נבחר ע"י תושבים רבים הנאמנים לארץ ישראל בארץ כולה ובפרט ביו"ש ובקולותיהם החריב את בתי הקבע במגרון".

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ אורי אורבך, אמר הבוקר "הקול קול הבג"צ והידיים ידי הליכוד. הידיים ששכחו איך בונים בתים בכל רחבי הארץ זוכרות רק כיצד להרוס בתים בשומרון".

חבר הכנסת דני דנון מתח הבוקר ביקורת קשה על שר הביטחון אהוד ברק ואמר, כי "ההחלטה האווילית הזאת, ממשיכה את הקו המבזה שברק מנהיג בתקופת כהונתו כשר ביטחון . לא היה צריך לפנות את הבתים במגרון וכתגובה, אלפי פעילי ליכוד יגיעו למגרון בחגים הקרובים בכדי להעביר מסר מהליכוד: נבחרנו לבנות ולא להרוס".

יו"ר "הבית היהודי", השר דניאל הרשקוביץ, אמר הבוקר (שני) כי "הרס הבתים במיגרון הוא שיא נוסף של אכיפה סלקטיבית. בזמן שלממשלה מוגש דו"ח הנותן הכשר להשתלטות פיראטית של בדואים על קרקעות הנגב באמצעות עשרות אלפי מבנים בלתי חוקיים, מערכת האכיפה להוטה להרים את זרועה על שלושה מבנים ביו"ש".

תנועת רגבים הגיבה הבוקר להרס במגרון, "לצערנו, מערכת המשפט הישראלית התגלתה הלילה שוב במלא צביעותה ומערומיה כשהצדק בה הוא עניין סובייקטיבי השמור לערבים ופלשתינים בלבד"."מראשית הדרך סימנה ביניש את הרס הבתים במגרון כמטרה וכופפה לשם כך כל אמת מידה של צדק ומוסר. בדרך למטרה הנעלה של הרס מגרון התעלמה ביניש מטענות הרכישה של המתיישבים במקום, ממעורבותה של המדינה בהקמת הישוב ומעשרות אלפי המבנים הבלתי חוקיים של הפלשתינים שאיש אינו מעלה בדעתו להורסם", נאמר."בג"צ אשר נותן דבר יום ביומו צווים האוסרים על מימוש צווי הריסה לבתי פלשתינים ביהודה ושומרון אטם הלילה אזניו וליבו לקול בכיותיהם של עשרות הילדים והתינוקות של המשפחות במגרון והשליך אותם את הרחוב באישון ליל. אנו מצפים כי אותה הנחישות הבלתי מתפשרת שהפגינה המדינה הלילה לאכיפת 'שלטון החוק' במגרון תמשיך ותלווה אותה לאכיפת שלטון החוק כלפי עשרות אלפי המבנים הבלתי חוקיים של הפלשתינים. לצערנו, כנראה שנתבדה".

יו״ר רעננים צעירי הציונות הדתית, יוני שטבון, הגיב לפינוי, "כשבמגרון, מוצאים משפחות וילדים באמצע הלילה, הסיסמא "העם רוצה צדק חברתי" הפכה להיות נבובה מתוכן. הממשלה בשבועות האחרונים, משדרת לחץ ופאניקה ממובילי מחאה מבית היוצר השמאלני, ומגיבה בחיבוק לאלו שרוצים בהפלתה. לעומת זאת, ציבור הבוחרים הלאומי אשר בחר בראש הממשלה לקדם אג'נדה ציונית ולאומית, הוא הראשון להיפגע. ראש הממשלה, הגיע הזמן שתיקח אחריות, ותחליט מהי מערכת הערכים שמובילה אותך?".