אדלשטיין מברק: דרוש הסברים מתא"ל אלמוז

שר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין, לאהוד ברק: "דרוש הסברים מהירים מתא"ל אלמוז - אחרת הדבר יתפרש כמתן גיבוי שלך להוראותיו".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' באלול תשע"א

אדלשטיין מברק: דרוש הסברים מתא"ל אלמוז-ערוץ 7
השר אדלשטיין
פלאש 90

השר יולי אדלשטיין פנה לשר הביטחון, אהוד ברק, על רקע חשיפת מכתבו של תא"ל מוטי אלמוז נגד המתנחלים. אדלשטיין דורש מברק לזמן את אלמוז לבירור מהיר.

בפתח פנייתו כתב אדלשטיין, "ממכתבו של תא"ל אלמוז שיועד לקציני המנהל ושכותרתו "הקייטנה נגמרה", עולה תמונה מדאיגה לפיה האחרון מבקש לעצור את הריסת המבנים שנבנו ע"י פלסטינאים "... עד שנרגיש שאנחנו פועלים גם מול הבב"ח הישראלי...".

אדלשטיין כתב לברק, "אני דורש ממך לזמן את תא"ל אלמוז לבירור מהיר שבו יסביר:

  • כמה צריך לפעול נגד בב"ח ישראלית עד שיורגש שנעשה די?
  • כיצד הוא מסביר את הוראתו לאור נתוני משרד הביטחון שפורסמו בחודש מרס לפיהם נהרסו בשנתיים האחרונות 363 מבנים ישראלים לעומת 248 מבנים פלסטיניים?
  • בהתייחס לעובדה שקיימים עשרות אלפי מבנים פלסטינאים בלתי חוקיים, האם הוא יכול להסביר היכן אבד עקרון המידתיות?
  • למה התכוון שהורה "ללכת למקומות הקשים, במסות גדולות, ללא חשש, גם אם יהיה קצת רעש"?   

"דומני כי ראוי שתא"ל אלמוז יזומן לפרוס את הסבריו ואת ההיגיון שעומד מאחוריהן במהרה, כיוון שעל פניו הוראתו, גם אם נועדה לשימוש פנימי, הינה תמוהה, אינה משתמעת לשני פנים, בלתי מאוזנת ושזורה באיומים חד משמעתיים לנהוג באזרחים יהודים ביתר תקיפות – דבר שעלול להבעיר את השטח", הדגיש אדלשטיין.

לסיום כתב, "לטעמי, במידה והבירור לא יעשה ויעבור בשתיקה, הדבר יתפרש כמתן גיבוי, מצידך, למדיניות מוצהרת ומפלה – מה שאינו עולה כלל בקנה אחד עם מדיניותה הרשמית של הממשלה".