ועד מתיישבי השומרון: יש פתרון למצוקת הדיור

ועד מתיישבי השומרון פנה היום לוועדה שהקים רוה"מ בבקשה לבוא ולהציג בפניהם את הפתרון למצוקת הדיור בארץ.

ישי קרוב , ח' באלול תשע"א

ועד מתיישבי השומרון: יש פתרון למצוקת הדיור-ערוץ 7
מסך הפתיחה של מנוע החיפוש
ועד מתיישבי השומרון

ועד מתיישבי השומרון פנה היום (רביעי) אל פרופ' מנואל טרכטנברג בבקשה לבוא ולהציג בפניו את הפתרון שלהם לבעיית הדיור בארץ. כזכור, ועדת טרכטנברג הוקמה באוגוסט האחרון, בעקבות מחאת האוהלים. יו"ר הועדה, פרופ' מנואל טרכטנברג, קרא לציבור לפנות אל הועדה שבראשותו ולהציע רעיונות לפתרון הבעיות הנידונות בוועדה.בעקבות פנייתו, הגישו היום בוועד מתיישבי השומרון הצעה עם פתרון למצוקת הדיור.

בהצעתם הראו נציגי הוועד כי רק בשומרון עצמו קיים פוטנציאל בניה גדול מאד אשר יכול לפתור את המצוקה הכללית בארץ. בוועד הדגישו כי הנתונים שבידם מתייחסים אך ורק ליישובים חוקיים באזור השומרון, "רק באזור שלנו, יש אפשרות לבנות למעלה מ-36 אלף יחידות דיור", אומרים בוועד, "יש לציין כי בנתונים שהגשנו אנחנו מתייחסים אך ורק לאזור השומרון ולא לאזורים אחרים כמו בנימין, יהודה, הנגב והגליל" ובכך רומזים על מקומות נוספים שבהם ניתן לבנות.

"בית ישראלי במחיר עממי" הוא שמו של הפרויקט בו קוראים חברי הוועד לאנשים לעבור לגור בשומרון.במידע המופיע גם בדף הוועד בפייסבוק ניתן "לשחק משחק" ובמהלכו מכניס מחפש הדירה נתונים על הבית המבוקש. ניתן לבחור בסוגי ישובים - עירוני או כפרי, אוכלוסיה - דתי, חילוני או מעורב ואף לבחור בסכום התקציב העומד לרשות הקונה.

המידע אשר נאסף בשיתוף ועדות הקליטה בישובים ומחלקת ההנדסה של מוא"ז שומרון, מספק את מספר התושבים בכל ישוב, המרחק מאזורי הערים הגדולות, ובנוסף לכמות יחידות הבניה המוכנות כיום למגורים גם נתונים על פוטנציאל הבניה בעתיד. בין היתר ניתן לצפות גם בתמונות של הישוב ולקבל פרטים על דרכי ההגעה והפניה לאתרי הישובים השונים.

"מטרתנו היא לספק לאדם הפרטי את המידע ההכרחי לקניית בית במחיר הגיוני בתוך כל השתוללות המחירים של הדיור בארץ", הדגישו בוועד, "אנחנו מקווים כי פרופ' טרכטנברג ישקול ברצינות את הצעותינו לקראת הגשת המלצותיו לקבינט החברתי-כלכלי של הממשלה בספטמבר".

יו"ר הועד בני קצובר אמר כי "השומרון הוא רק דוגמא לפוטנציאל האדיר שקיים בארץ והוא לא כל כך רחוק גיאוגרפית מת"א. אני מאמין שכמו שהנתונים בשומרון מציגים פתרון אמיתי למצוקת הדיור, כך אפשר לעשות גם במקומות אחרים בפריפריה כמו בבנימין, גוש עציון בנגב ובגליל. נשמח לבוא לוועדה ולהציג את הפתרונות".