היום לפני שש שנים יצא צה"ל מחבל קטיף. ברובע היהודי בירושלים התקיימה אמש (רביעי) עצרת זיכרון ויום תפילה מיוחד שבמהלכו נערך יום עיון בסימן, "הגירוש אז והמסקנות היום".

ח"כ ניסים זאב שהשתתף בכנס אתמול (רביעי) אמר בראיון לערוץ 7 כי עם ישראל צריך לזכור את הגירוש מהגוש כפי שזוכרים את חרבן בית המקדש, "הייתי עד לגירוש, ראיתי את הסבל, את הבכי, את הדמעות, את המשפחות שמוצאות מהבתים".

לדבריו, כל ההבטחות לשקט ושלום נגוזו, "ממשלת שרון הבטיחה שהגירוש ישנה את המצב בארץ ישראל ובמזרח התיכון וקיבלנו בדיוק את ההפך, קמה פה בעזה מדינת טרור שהפכה לישות טרוריסטית. דווקא איראן מתחזקת כל כך כי יש את החמאס בדרום והחיזבאללה בצפון וכל השלוחות של איראן עושות את העבודה של איראן".

הוא מקווה שגם הממשלה הנוכחית תדע להפיק לקחים מהגירוש, "צריכים לראות את המציאות העגומה שטפחה על פנינו שקיבלנו בגלל הגירוש טרור. היום כל העולם כל כך רודף אותנו ולכן אנחנו צריכים להגן על עצמינו ולעשות הכול בלי לחכות לחסדים של אחרים, בזמן אמת הם יעמדו מהצד ויסתכלו".

בהקשר לאירועי מגרון, מקווה מגרון שהממשלה תדע להרוס בתים לא חוקיים של ערבים בירושלים, "לא ייתכן שנהיה אויבים של עצמינו ונהרוס קודם בתים של יהודים, כשבכל הארץ יש השתוללות של בנייה בלתי חוקית ערבית. זה קורה גם בירושלים ומתחת לאפינו, הפקרות מוחלטת ואף אחד לא עושה דבר".