באים להתרשם מהתעשייה הישראלית
באים להתרשם מהתעשייה הישראלית פלאש 90

צוות בכיר בראשות סמנכ"ל הטכנולוגיה של ענקית התעשייה וההנדסה ST Dynamics הגיעו אתמול לביקור בישראל, ביוזמתו של הנספח הכלכלי של משרד התמ"ת בסינגפור, שי זריבץ'. הצוות ייפגש עם חברות ישראליות העוסקות במגוון פתרונות ויישומים בתחום תשתיות המים והאנרגיה המתחדשת. עיקר העניין בביקור הן טכנולוגיות לסינון וטיפול במי שפכים וכן בפתרונות לאחסון וניצול יעיל של אנרגיה.

ST Dynamics הינה חברת בת של ענקית התעשייה ואחד מהתאגידים המרכזים והגדולים בסינגפור ST Engineering הרשום בבורסה המקומית, והמעסיק מעל ל-20,000 עובדים ב-24 מדינות.

ביקור נציגי החברה בארץ הינו תולדה של מאמצי הנספחות המסחרית של משרד התמ"ת בסינגפור לקדם ולתמוך בתעשיית טכנולוגיות המים והאנרגיה המתחדשת הישראלית הפועלת באמצעות תוכנית NewTech. הנספח המסחרי של משרד התמ"ת בסינגפור מר שי זריבץ' מוסר כי בדומה לישראל, גם סינגפור מתמודדת עם אתגרים דומים בתחומי המים והאנרגיה ומשקיעה רבות בפיתוח וחיפוש פתרונות טכנולוגיים לבעיות אלו ולנושא בעיות איכות הסביבה ההולכות וצוברות תאוצה בעולם.

מנהל דסק אסיה במשרד התמ"ת, מר אלעד גוז, מוסר כי תעשיית המים ואיכות הסביבה בישראל צברה עם השנים מוניטין בהיותה תעשייה מבוססת ידע וחדשנות טכנולוגית, וכזו זוכה להכרה והישגים בינלאומיים. מר גוז הזכיר כי שר התמ"ת, מר שלום שמחון, ביקר בחודש מרץ האחרון בסינגפור וקיים סדרת פגישות עם מספר חברות התעשייה, ההנדסה והתשתיות הגדולות והחשובות בסינגפור והציג בפניהם את האפשרויות לשת"פ עם תעשיית המים הישראלית.

ממנהל סחר חוץ, במשרד התמ"ת נמסר כי הסחר ההדדי הכולל עם סינגפור הסתכם בשנת 2010 במיליארד דולר ארה"ב, עליה של כ- 15% ביחס לתקופה המקבילה. סך הייצוא הישראלי הסתכם בכ-527 מיליון $ והייבוא עמד על 480 מיליון $.

הייצוא הישראלי לסינגפור מורכב מציוד תקשורת ומוצרי היי-טק, וטכנולוגיות של ציוד רפואי. הייבוא הישראלי מורכב גם הוא מציוד תקשורת ומוצרי היי טק המהווים כ-65% מהיקף הייבוא לישראל מסינגפור.