מארח. ברוש
מארח. ברוש פלאש 90

התאחדות התעשיינים בישראל חברה בארגון המעסיקים העולמי IOE מעל 50  שנה. מדי שנה מתקיימת אסיפה כללית של הקבוצה האירופאית באחת ממדינות הארגון.

השנה, תארח התאחדות התעשיינים את האסיפה השנתית האירופאית של הארגון בין התאריכים 15-17.9. במפגש ישתתפו כ- 100 נציגים בכירים מ- 26 מדינות אירופיות, ביניהם נשיאי ארגוני המעסיקים ממדינות כמו ספרד, גרמניה, אוסטריה, הונגריה, בלגיה ועוד.

בין המשתתפים, אנטוניו פניילוסה- מזכ"ל IOE (ארגון המעסיקים העולמי), רנאטה הורנונג- דראוס – יו"ר הקבוצה האירופאית IOE ותדהירו אסמי - מזכ"ל BIAC (הועדה העסקית המייעצת ל- OECD).

בהתאחדות התעשיינים מציינים כי הדיונים בכנס יוקדשו לנושאים מקצועיים כגון, יחסי עבודה, חוקי עבודה, יחסי עובדים-מעסיקים-ממשלה. בנוסף, במהלך הכנס יוקדש מושב מיוחד לכלכלה הישראלית וליחסי עובדים-מעסיקים, בו תתואר פעילות השולחן העגול וכל המשתמע ממנה. כמו כן, לבאי הכנס מתוכננת תוכנית תיירותית ענפה הכוללת בין היתר סיור בירושלים ובתל אביב וכן סיורים מקצועיים.

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים רואה באירוע הישג של ממש ואומר: "דווקא השנה ודווקא בספטמבר, מארחת התאחדות התעשיינים כנס בינלאומי חשוב אשר מאגד בתוכו מובילי דעה כלכליים במדינות האירופאיות השונות. אין לי ספק, כי אירוע מסוג זה בימים טרופים אלו של אי וודאות כלכלית ומדינית, תורם רבות להידוק הקשר בין ישראל וארגוני המעסיקים באירופה, מקדם את תדמיתה של ישראל ותורם לשיפור מיתוג ישראל בעולם".

בהתאחדות מציינים כי "מאז הקמתו של ארגון המעסיקים הבינלאומי, ה- IOE, בשנת 1920, פועל הארגון כנציגם הבלעדי של המעסיקים בתחומי מדיניות העבודה והרווחה. כיום, כולל הארגון 150 התאחדויות מעסיקים מ- 143 מדינות ברחבי העולם. מטרתו העיקרית של הארגון היא לקדם ולהגן על אינטרסים של המעסיקים בפורומים בינלאומיים כדוגמת, ה- ILO  ארגון העבודה העולמי ולהבטיח מדיניות המקדמת סביבת עבודה נוחה להתפתחות ויצירת מקומות עבודה. בנוסף, על מנת להבטיח ייצוג הולם למעסיקים, פועל הארגון בעולם ליצירת ארגונים יציגים ופיתוחם".