הרבנים בהר הבית
הרבנים בהר הבית

משטרת ירושלים מרחיקה יהודים מהר הבית לקראת אירועי ספטמבר. כך טוענים גורמים בתנועות המקיימות עליות מסודרות להר הבית, "בימים האחרונים כאשר שמונה מתפללים יהודים שעולים בקביעות להר, הורחקו ללא הסבר ממשי תוך שקצין משטרה מודיע להם שתאסר עליהם הכניסה להר בחודש הקרוב".

אחד המתפללים נחשד בכך שאסף עפר מהר הבית למרות שאין בנתון זה משום עבירה. לדברי המתפלל, הרב יהודה אדרי, הוא  הגיע להר הבית יחד עם חתן ביום חופתו וכפי שהוא נוהג במשך שנים רבות הוא אסף עפר מההר לצורך קיום המנהג המקובל לזכר המקדש. בעקבות מעשה זה הוא נעצר ואף נלקח לחקירה כאשר בסיומה הודיע קצין משטרה לרב יהודה אדרי כי תמנע ממנו הכניסה להר הבית. הרב אדרי מספר על המבוכה הגדולה שנגרמה לחתן, קצין ביחידת גולני שעלה בפעם הראשונה להר.

ח"כ מיכאל בן ארי פנה במכתב דחוף לשר לביטחון פנים בדרישה להפסיק עם התופעה של הגבלת יהודים לקראת אירועי הערבים בספטמבר, "במקום להוציא צווי הגבלה לאנשי התנועה האיסלאמית או לאנרכיסטים מהשמאל הקיצוני שכבר הודיעו על כוונתם להבעיר את השטח, משטרת ישראל ממשיכה להיות גיבורה על יהודים טובים ולהגביל אנשים ללא כל סיבה ובלי משפט".

"היוצרות התהפכו, במקום לטפל בפורעים מרחיקה המשטרה יהודים מהבית ביצהר או זורקת אנשים מהמקום הקדוש ביותר לעם ישראל. כל זאת כאשר השר הממונה על המשטרה הוא ממפלגתו של אביגדור ליברמן".