יוליה שמאלוב ברקוביץ'. נגד לבני
יוליה שמאלוב ברקוביץ'. נגד לבני

צרות מבית ליו"ר האופוזיציה: ח"כ יוליה שמאלוב ברקוביץ' (קדימה) קראה הערב (חמישי) ליו"ר מפלגתה, ציפי לבני, להתפטר מתפקידה.

בכינוס של מועצת קדימה, לקראת ראש השנה, אמרה שמאלוב ברקוביץ' ללבני, "נכשלת. קדימה יכלה להיות מפלגת שלטון והיום את לא מהווה אלטרנטיבה. הגענו למצב שכבר שלי יחימוביץ' נראית בסקרים כאלטרנטיבה לשלטון".

שמאלוב ברקוביץ' הוסיפה כי היא מעוניינת להחזיר את קדימה להיות אלטרנטיבה שלטונית, "יש אנשים ראויים בקדימה. צריך לערוך פריימריס ולהוות אלטרנטיבה לשלטון".

גם ח"כ עתניאל שנלר הביע הערב תמיכה בנתניהו, ואמר כי על האופוזיציה לתמוך בשליחותו של רה"מ באו"ם, "נסיעת נתניהו ונאומו באו"ם הינם ההזדמנות להציג בפני העולם את הערכים היהודיים והציוניים של המדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון, הכמהה תמיד לשלום וזאת מבלי לוותר על ערכיה וכבודה. על כל המפלגות, לרבות מפלגות האופוזיציה, וכלל הציבור  לתמוך בשליחותו של ראש הממשלה באו"ם".

לבני מצידה תקפה את נתניהו, ואמרה כי "לצערי הרב, ישראל הגיעה למצב, שבו זה כבר לא משנה מה נתניהו ינאם באו"ם". עוד אמרה לבני: "שאף אחד לא ימכור לנו שהבידוד הנוראי הזה הוא מכת טבע. כשהפרשן הלאומי, שר הביטחון ברק, אומר שזה צונאמי הוא אומר שזה קורה לנו – זה לא קורה לנו סתם, זה לא קשור רק למה שקורה באזור, אלא זה קשור קשר ישיר גם למדיניות הכושלת של הממשלה הזו".

ואילו ח"כ אבי דיכטר אמר בכינוס המדיני של מועצת "קדימה", כי "התגובה הישראלית צריכה להיות חכמה ולא רק צודקת. האינטרס הישראלי חייב לעמוד בלב קבלת ההחלטות. יש להחליף את האינטרס הרגשי באינטרס הרציונאלי. גם אם ממשלת ישראל תיכשל בניסיון למנוע הכרה חד צדדית באו"ם, אסור למדינת ישראל לחשוב במונחים של "להעניש" את הפלשתינים - מדינה פלשתינית היא אינטרס ישראלי לאומי, לא פחות משל הפלשתינים".

"במקום פשרה, הגיע הזמן לקבל החלטה. יש היום 4.5 מיליון פלשתינים באיו"ש, עזה וירושלים, כדי לשמור על גושי ההתיישבות היהודית באיו"ש צריך להתכנס אליהם מאותם אזורים שבוודאות לא נרצה להיות בהם" – אמר דיכטר.