עמידרור: פניית הפלסטינים לאו"ם לא תביא תועלת

יועצו של ראש הממשלה לביטחון לאומי, יעקב עמידרור, אומר כי פניית הפלסטינים לאו"ם תעמיד אותם במצב בלתי אפשרי ולא תביא תועלת למזה"ת

בן שאול , י"ט באלול תשע"א

עמידרור: פניית הפלסטינים לאו"ם לא תביא תועלת-ערוץ 7
עמידרור
פלאש 90

יועצו של ראש הממשלה לביטחון לאומי, יעקב עמידרור, אמר היום כי פניית הפלסטינים לאו"ם תעמיד אותם במצב בלתי אפשרי ולא תביא תועלת למזרח התיכון. לדבריו, ישראל מנסה להבהיר כבר זמן רב כי אין תחליף למשא ומתן.

עמידרור הוסיף כי יש חשיבות רבה לפגישתו של נשיא ארצות הברית אובמה עם ראש הממשלה נתניהו. הוא הדגיש כי ישראל אינה צריכה לשלם או לתת תמורה בעבור פגישה כזאת.

יו"ר הרשות אבו מאזן האשים את ממשלת ישראל בנאום ביום שישי בקיפאון המדיני. "באמצעות מו"מ ביקשנו להביא לסיום הכיבוש של אדמותינו ולהקמתה של מדינה פלשתינית עצמאית שתשכון בשלום לצידה של ישראל" אמר אבו מאזן "למרבה הצער המגעים הגיעו למבוי סתום בשל המדיניות העקשנית של ממשלת ישראל. ישראל ממשיכה לבנות בהתנחלויות ופועלת למנוע את הפתרון של שתי מדינות באמצעות שינוי המציאות הדמוגרפית בגבולות 67 וייהוד ירושלים."

"הנשיא אובאמה אמר שהוא רוצה לראות מדינה פלשתינית בגבולות '67 ואנחנו התחייבנו שהמדינה הפלשתינית העצמאית ומוסדותיה יהיו ערוכים לכך כבר בחודש ספטמבר השנה", אמר. "אחרי ההחלטה על מדינה בגבולות '67 נוכל להמשיך במשא ומתן ונשתמש בהחלטה שקיבל העולם במגעים על הסדר הקבע ההתנחלויות והפליטים. נפתח במשא ומתן בין מדינה למדינה כבושה."