גניבת ענק של בקר במושב אלמגור

20 עגלות נגנבו ממכלאה באלמגור. שווי הנזק: 200,000 שקלים. מגדלי הבקר מייחלים להחמרת הענישה לגנבי חקלאות ובקר.

שמעון כהן , כ' באלול תשע"א

גם הפרות כשרות לפסח.
גם הפרות כשרות לפסח.
צילם באדיבות התאחדות מגדלי הבקר

20 עגלות גידול במשקל של 300-350 קילוגרם כל אחת נגנבו במבצע שתוכנן היטב ממכלאה במושב אלמגור. שווי הנזק המוערך מעל 200,000 ₪ .

הגניבה התגלתה ביום חמישי האחרון בשעה שש בבוקר כאשר בעל המכלאה, יוסי גיל, הגיע למכלאת העגלות הממוקמת כ-300 מטר מהכניסה למושב אלמגור.

לדבריו המקום אורגן להעמסת בקר, באופן מקצועי, כפי שהבוקרים מעמיסים, המכלאות היו פתוחות ומאורגנות להעברת הבקר לרמפה, ממנה העמיסו את הבקר למשאיות. על גבי הרמפה, שגם היא הייתה מסודרת להעמסה, התגלה קש, אותו הניחו הגנבים, על מנת למשוך את העגלות אל תוך המשאית.

גיל מספר כי הגניבה  תוכננה היטב וכי אין ספק שהגנבים הכירו את השטח ואת שיגרת השמירה במקום היטב. מאחר וגוברות הגנבות בתקופה האחרונה הציב גיל שומרים באזור ולמרות זאת התבצעה הגניבה, בסמוך כל כך לישוב מבלי שאיש הרגיש.

 "יש לנו שמירה בשטח ובאזור המכלאות, אך בלתי אפשרי לשמור על עדר המונה 270 ראש בקר המפוזר על פני אלפי דונמים. בנוסף אין חברת ביטוח המוכנה לבטח את עדרי הבקר מגניבות ואנו אובדי עצות כיצד להלחם בתופעה", הוא אומר.

"זה מקומם שהגניבה התבצעה ממש מתחת לאף שלנו, במכלאה שנמצאת בכניסה למושב והנזק הכלכלי הוא עצום. המשטרה הגיעה ואף שלחה גשש, אבל הסיכוי לתפוס את הגנבים ולהציל את העגלות הוא קלוש" מוסיף גיל.

חיים דיין, מנכ"ל אמב"ל (ארגון מגדלי הבקר לבשר במרעה) מציין, כי למרות מאמצים רבים שמשקיעים כוחות הביטחון בתחום זה, כמעט ובלתי אפשרי לעצור את גנבי הבקר. גנבי הבקר פועלים בתחכום ובתעוזה ומצליחים לגנוב הן ממכלאות והן משטחי המרעה. דיין אומר, כי רוב הגנבים מגיעים מאזור מזרח ירושלים תוך תיאום עם פושעים באזור לאחר מעקב ותכנון מוקפד באזור.

עוד מוסיף דיין כי על רשויות החוק להחמיר את העונשים המוטלים על הגנבים שנתפסים על מנת ליצור הרתעה ולתמוך בחקלאים הנפגעים, להם נגרמים נזקים כלכליים כבדים.