גוזרים את הסרט
גוזרים את הסרט מועצת קרית ארבע - חברון

היכל התרבות החדש נחנך הערב בקרית ארבע-חברון בהשתתפות יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן (רובי) ריבלין, המשנה לראש הממשלה- השר לפיתוח הגליל והנגב סילבן שלום, ראש מועצת קרית ארבע חברון מלאכי לוינגר, אורחים ותושבי המקום. את האירוע הנחה דן כנר ולאחר נאומי הפתיחה התקיימה הופעה של הזמר דוד ד'אור בליווי חמישה נגנים.

הטקס נפתח עם גזירת הסרט על ידי השר סילבן שלום, וקביעת המזוזה על ידי צבי קצובר. לאחר מכן, התקיימה תערוכת הציורים של האומן הבין לאומי תושב המקום ברוך נחשון.

מלאכי לוינגר, ראש מועצת קרית ארבע חברון, בירך את הקהל ואמר, כי "הציבור באזור יהודה אכן ראוי למקום כזה; אך חשוב לא פחות, זה הביטוי לחיים שחוזרים, מתעוררים ומשתרשים בעיר האבות. בחנוכת אולם זה אנו מבטאים את העובדה שכאן חיים, בונים, יוצרים, נוגעים בנימי הרגש, מחוללים עשייה תרבותית חיובית ומשמעותית, וזו בהחלט מתנה גדולה לקרית ארבע לרגל חגיגות ה-40 שנה להקמתה".

עוד התייחס לוינגר לביקורת על פתיחת ההיכל, "אי אפשר שלא להתייחס לדעות שונות שהושמעו בימים האחרונים אנו בטוחים שיבוא יום שכל המחרימים למיניהם יבינו את חשיבות המקום לעם ישראל וירצו מאוד להופיע באולם זה, מול הקהל האיכותי של אזור יהודה, אך בינתיים, עד שזה יקרה, נקבל בברכה את אלו שלעיתים חושבים אחרת מאיתנו אך מבינים שאנו עם אחד, גם אם יש דעות שונות, ויודעים להדגיש את המאחד ולא את המפריד".

השר שלום אמר, כי "אנחנו כאן עם 4000 שנה זכות על הארץ הזאת. אנחנו מכאן, מעיר האבות שולחים לראש הממשלה לקראת נסיעתו לארה"ב ברכה  והצלחה ואנו אומרים לו : אתה לא לבד, אתה יוצא לשם בזכות כל אבות האומה ובחיזוק ובכוח של אברהם אבינו יצחק יעקב רחל לאה והאימהות. בשמם אתה יוצא לשם".

לדבריו, "המלחמה בעמלק היא המלחמה בספק.  הספק שיש אצל חלק מאיתנו על זכותנו במקום הזה. אנו צריכים להיאבק בספק הזה ומתוך כך צריך לחבר בין כולנו ולא להפריד. מכאן אנו באים בדברי פיוס גם לאלה שיש להם ספק במקום הזה, שלא מאמינים - כדי לאחד את כל עם ישראל. לנו אין ספק  - קרית ארבע וחברון: מאז ומתמיד".

במועצת קריית ארבע מספרים, כי עם פתיחת ההיכל, יחלו להתקיים במקום אירועים קהילתיים, מופעים וכן יעלו כבר בחודשים הקרובים הצגות מהתיאטראות הגדולים בארץ: הצגת "פולארד" של הקאמרי, הצגת "יום שלישי עם מורי" של תיאטרון הקאמרי בשיתוף תיאטרון חיפה והצגות של תיאטרון בית לסין "שם פרטי" ו"אחרון ימיה". וכמובן הצגות ילדים כמו "כספיון" של תיאטרון "נדנדה".‫

את ההיכל עיצב האדריכל דוד ברסלבי, אשר תכנן היכלי תרבות רבים כגון פתח תקווה, תל מונד, תיאטרון חיפה, אריאל ועוד. 

ברסלבי מציין, כי "המקום אשר כולל 400 כיסאות נבנה בסטנדרט המקובל באולמות מופעים יוקרתיים עם כיסאות תיאטרון מרופדים ונוחים לישיבה בשורות מרווחות. הבמה המתפרסת על אורך של 17 מ' הינה מטיפוס "במת-קופסה" פרונטאלית – שהיא הגמישה ביותר לשמש את סוגי המופעים השונים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו