בנצי ליברמן מונה למנהל רשות מקרקעי ישראל

נתניהו, שטיניץ ואטיאס חתמו היום (שלישי) על כתב המינוי של ברוך-צבי (בנצי) ליברמן לתפקיד מנהל רשות מקרקעי ישראל.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"א באלול תשע"א

בנצי ליברמן מונה למנהל רשות מקרקעי ישראל-ערוץ 7
מועמד. ליברמן
פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר האוצר יובל שטייניץ ושר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס חתמו היום (שלישי) על כתב המינוי של ברוך-צבי (בנצי) ליברמן לתפקיד מנהל רשות מקרקעי ישראל.

ליברמן כיהן כראש המועצה האזורית שומרון במשך כעשר שנים משנת 1997 עד 2007 ואף היה חבר במועצת יש"ע. לאחר ההתנתקות פרש ממועצת יש"ע וקרא לשינוי מבני במועצה בשל כישלון המאבק נגד פינוי גוש קטיף והמשבר בכפר מימון.

לאחר תקופת צינון בשוק הפרטי מונה ליברמן לראש מנהלת "תנופה", אשר החליפה את מנהלת סל"ע בטיפולי בעקורי גוש קטיף.

במסגרת תפקידו סייע ליברמן לעקורים והוביל יחד עם חברי שדולת ארץ ישראל בכנסת את חקיקתם של שורת חוקים ליישום מסקנות ועדת החקירה הממלכתית לנושא הטיפול בעקורי הגוש.

לאחרונה הוביל ליברמן בראש המנהלת מהלך לסיום הטיפול בכל תביעותיהם של העקורים, זאת על מנת לסייע להם לפתוח דף חדש.

בסוף חודש יולי הוקמה ועדה שתפקידה היה להמליץ על מועמדים לתפקיד מנהל רשות מקרקעי ישראל לאחר פרישתו של ירון ביבי. בראש הוועדה עמד מנכ"ל משרד ראש הממשלה - אייל גבאי, הממונה על התקציבים במשרד האוצר - אודי ניסן, ומנכ"ל משרד הבינוי והשיכון - מרדכי מרדכי.

לאחר שלב הראיונות המליצה הוועדה על שני מועמדים סופיים, עזרי לוי ובנצי ליברמן. שר הבינוי והשיכון החליט להמליץ על מינויו של בנצי ליברמן.

ליברמן יהיה אמון על ההוצאה לפועל של הרפורמה ברשות מקרקעי ישראל והפיכתה לגוף חדש שיביא לצמצום הביורוקרטיה העומדת בפני האזרחים המבקשים לקבל שירותים ממנו. להתאים את מבנה הרשות לשינויים הנדרשים ולייעל את הטיפול במהירות התגובה מול האזרחים.