בית המשפט העליון יכריע ביום שני הקרוב האם להעמיד לדין את השדרן גבי גזית שהסית בשידור חי נגד חרדים ומתנחלים. העותרים בראשם משה שורק טוענים כי בעקבות דבריו החמורים של גזית נשרפו מס' בתי כנסת בירושלים, הושחתו ספרי תורה ונפגעו אזרחים תמימים.

בראיון לערוץ 7 אומר משה שורק ממגישי העתירה שיש אפשרות שבית המשפט יחליט לשלוח את גזית לכלא, "הוא עומד לדין על לשון הרע, קריאה למעשי אלימות, המרדה ופגיעה ברגשות דת. כזכור באותו שידור הוא אמר בין השאר את הדברים הבאים, "מתי נבין שאנחנו צריכים לכלוא אותם בשכונותיהם, לנתק אותם מצינור החמצן..תפסיקו לנקות להם את הרחובות, כבו להם את החשמל, נתקו להם את המים. אלה דברים מאוד חמורים".

שורק טוען כי אמירותיו של גזית היו אמירות אנטישמיות קשות, "אם זה לא היה על החרדים והמתנחלים המדינה כבר הייתה רועשת, ניחצו פה כל הגבולות".

הוא מייצר על כך שהיועץ המשפטי לממשלה החליט שלא לפתוח בהליך פלילי נגד גזית. "הגשנו תלונה במשטרה, לצערנו היועץ המשפטי לממשלה סרב לפתוח בהליך פלילי ולכן נאלצנו להגיש את העתירה".

העותרים מקווים שבית המשפט יחמיר עם גזית כדי להרתיע שדרנים בעתיד מלבצע מעשים דומים. "הקנס שהרשות השנייה קנסה את הרדיו שבו גזית עובד 30 אלף שקלים בלבד, זה ממש לא קנס משמעותי לגוף רדיו. לטעמי ההתנצלות של גזית לא הייתה התנצלות אמיתית והיא נאמרה בהסתייגות. אנחנו מקווים שתהיה כאן הכרעה משמעותית שתמנע משדרנים להסית בעתיד נגד ציבורים שלמים במדינת ישראל".