הגרעין התורני "קשר תרבות יהודית" בתל אביב הפועל מטעם ארגון "קרן קהילות" הקים מיזם חדש למען הפצת וחיבור לתפילות של יום הכיפורים.

לאחר שהוציאו דיסק המרכז את מנגינות ותפילות יום הכיפורים, הוחלט כי בתי הכנסת ברחבי העיר תל אביב יתפלל לפי נוסח הדיסק על מנת לאפשר לקהל להתכונן וללמוד את המנגינות לפני יום כיפור ובנוסף יחולקו מאות עותקים של הדיסק בבתי הקפה בעיר ובבתי החולים איכילוב ובלינסון.

בדיוק לפני שנה הוציא מכון "קשר תרבות יהודית" מבית ישיבת והגרעין התורני מעלה אליהו אלבום מוזיקלי ייחודי בשם "שעת נעילה" שהוא מעין 'מדריך' לתפילות יום כיפור הכולל את השירים המרכזיים והמוכרים בעיבוד ישראלי אתני עשיר וייחודי. מה שאמור היה לסייע לידידי "קשר" להתמצא בתפילה הפך ללהיט מוזיקלי שבין השאר כתב עליו רן שריד "אוצר, להיט נדיר, תגלית אמיתית המעניקה לכולנו את הנוסח המסורתי כיצירה חדשה ונוגעת".

הדיסק זכה להצלחה גדולה הן בקרב הציבור הדתי הן בקרב הציבור החילוני. השנה, מעוניינים ב"קשר" להביא את "שעת נעילה" אל ייעודו האמיתי- העצמת התפילה עבור אלפי יהודים שאינם בקיאים בה, זאת מתוך מגמה לשנות היחס של הציבור הרחב אל התפילה ואל בתי הכנסת.

במסגרת מיזם חדש בשיתוף עיריית תל אביב, התארגנו מספר בתי כנסת ומנייני תפילה על מנת לקיים תפילה המבוססת על המנגינות של "שעת נעילה" ולצאת לקריאה  לציבור להתכונן לתפילה על ידי הזמנת הדיסק במחיר עלות ולהפוך מאורחים נבוכים בבית הכנסת לשותפים פעילים.

במקביל הפיצו חברי הגרעין התורני "מעלה אליהו" את הדיסק בין בתי קפה בעיר על מנת להשמיע לקראת יום הכיפורים  שירים מתוך האלבום כביטוי לאחדות המאפיינת את היום הקדוש. ובנוסף, כאלף דיסקים יחולקו לחולים בבתי החולים איכילוב ובילינסון.

הגרעין התורני "מעלה אליהו" פועל מטעם ארגון "קרן קהילות" המאגד עשרות גרעינים תורניים ברחבי הארץ.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו