קורא לאחריות. נתניהו
קורא לאחריות. נתניהו פלאש 90

בראיון לרשתות תקשורת זרות תוקף ראש הממשלה בנימין נתניהו את העמדה הקשוחה וחסרת הפשרות שהציג אבו מאזן במו"מ המדיני, וקבע כי אבו מאזן נקט בגישה זו על אף שהוא עצמו הציג עמדות גמישות יותר אף מאלו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין.

כדי להציג את הגמישות המדינית בה נקט הדגיש נתניהו כי אינו מציג בפני הפלשתינים כל דרישה מוקדמת לפני תחילת המו"מ עם ישראל. כאשר נשאל באשר לדרישתו להכרה פלשתינית בהיות מדינת ישראל מדינת הלאום היהודי, אמר נתניהו כי דרישה זו אינה תנאי לפתיחת המו"מ אלא רק לסופו. הוא הבהיר כי הכוונה היא שיעדיהן של השיחות יהיה אמירה ברורה של הפלשתינים שאכן ישראל היא מדינתו של העם היהודי כדי להבהיר שבתום המו"מ תמו הדרישות הפלשתיניות ממדינת ישראל ולמעשה תם הסכסוך בין שני העמים.

באשר לקו המדיני הפשרני בו נקט נתניהו ראוי להזכיר כי זה מכבר מציינים אנשיו כי לא היה ראש ממשלה מקודמיו, גם לא ממפלגות השמאל, שנקט במהלך של הקפאת בניה ביהודה ושומרון כחלק מהניסיון להביא את הפלשתינים לשולחן המו"מ, אך גם מהלך זה נענה שהקשחת עורפם של הפלשתינים.

בהקשר זה ראוי לציין כי בסביבתו של נתניהו מדגישים שאין בכוונתו למהר להקפאה השנייה חרף דרישות הפלסטינים, "נתניהו הסיק מסקנות מההקפאה הקודמת ביו"ש על כל המשתמע מכך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו