הרב בקשי דורון: השנה צריכים תפילות מיוחדות

בראיון מיוחד לקראת השנה החדשה אמר הראשון לציון והרב הראשי לשעבר, כי אנחנו בוטחים בה' כנגד רצונם של אויבי ישראל לכלותינו.

ישי קרוב , כ"ח באלול תשע"א

הרב בקשי דורון: השנה צריכים תפילות מיוחדות-ערוץ 7
יעיד. הרב בקשי דורון
פלאש 90

הראשון לציון והרב הראשי לשעבר, הרב אליהו בקשי דורון אמר בראיון מיוחד לערוץ 7 לקראת השנה החדשה כי השנה אנחנו צריכים להיעתר בתפילה באופן מיוחד, "השנה אנחנו צריכים יותר ויותר לבקש רחמים, שה' ישמע קולנו, כמו שאנחנו אומרים 'אם תחנה עלי מחנה לא אירא לבי, אם תקום עלי מלחמה בזאת אני בוטח'. לצערנו ישנם שחושבים וזוממים לעשות לעם ישראל צרות ואינתיפאדה, אבל 'בזאת אני בוטח' - בחסדי ה' יתברך, אנחנו בטוחים 'כי לא יטוש ה' עמו ונחלתו לא יעזוב', בשביל זה אנחנו צרייכם להתפלל".

"ה' שומע תפילת כל פה בפרט בימים האלו שבין ראש השנה ליום הכיפורים. בימים אלו ה' בא קרוב אלינו ואנחנו רק צריכים לקרוא אליו. נבטח בה' ובצדקותינו ובע"ה נזכה "כָּל כְּלִי יוּצַר עָלַיִךְ לֹא יִצְלָח וְכָל לָשׁוֹן תָּקוּם אִתָּךְ לַמִּשְׁפָּט תַּרְשִׁיעִי זֹאת נַחֲלַת עַבְדֵי יְהוָה וְצִדְקָתָם מֵאִתִּי נְאֻם ה'' - הן מבחינה פיזית והן מבחינה מדינית".

בסיום דבריו בירך הרב בקשי דורון את עם ישראל, "אני מברך את כל ישראל בשנה טובה, גאולה, ישועה ושנה כלכלית טובה. בע"ה שנזכה ל'ברכנו אבינו כולנו כאחד' - שנזכור מה זה מאור פני ה' ונכתב לחיים טובים ולשלום".