שדולת א"י: להוביל ריבונות ביו"ש

חברי שדולת ארץ ישראל בכנסת סירו היום בהר חברון, כאשר במוקד הסיור עמדה סוגיית החקלאות המתחדשת באזורי יהודה ושומרון במטרה להכיר מקרוב את העוסקים במלאכת הפרחת השממה באזורים אלה.

חברי הכנסת ביקורו במועצת הר חברון ועלו לתצפית לגג המועצה שם זכו להדרכה מראש המועצה צביקי בר חי שסקר בפני הח"כים את הנוף הפרוס לעיניהם הכולל את כל אזור באר שבע. חברי הכנסת התרשמו מהקרבה בין דרום הר חברון לבין אזור באר שבע והפריפריה שלה.

היועץ המשפטי של המועצה סקר בפני הח"כים את המעמד המשפטי והחוקי של נקודות וישובים שונים במועצה שאמר כי הרשויות מתעמרות בחקלאים בהר חברון בשל המבנה המשפטי של הקרקעות באזור וכי דרושה פעולה אקטיבית בכדי להתגבר על הקשיים והמכשולים שהחקלאים ניצבים בפניהם.

יו"ר השדולה ח"כ זאב אלקין התייחס לסוגית החלת הריבונות ביו"ש ואמר כי השדולה רואה לעצמה כיעד מרכזי לשנה הקרובה לקדם באמצעים שונים את החלת הריבונות באופן מדורג בשטחי יו"ש. עוד הדגיש אלקין כי, "השדולה תאבק כדי למנוע הריסה של בתי קבע במאחזים ובישובים".

ח"כ אריה אלדד התייחס לחשיבות הפעולה המשותפת והלכידות בין כל גורמי השדולה והמפלגות השונות בכדי להגיע ליעדים ותוצאות אפקטיביות בשמירה על ארץ ישראל.

אלדד הוסיף, "בשנה הבאה עלינו לעבור ממגנה טקטית למתקפה אסטרטגית ולנצל את ההזדמנות שגלגל לידינו אבו מאזן בהכזה המדינה שלו, עלינו כשדולה לחתור בשנה הבאה לסיפוח יהודה ושומרון למדינת ישראל".

לאחר הסיור במועצת הר חברון המשיכו חברי הכנסת למערת המכפלה שם התכנסו לישיבה חגיגית של הרמת כוסית לרגל ראש השנה בהשתתפות יו"ר מועצת יש"ע דני דיין, ראש מועצת קריית ארבע-חברון מלאכי לוינגר, ראשי מועצות וראשי הישוב היהודי בחברון.

בסיור השתתפו ראשי שדולת א"י בכנסת חברי הכנסת זאב אלקין ואריה אלדד, ח"כ עתניאל שנלר, ח"כ יוליה שמאלוב ברקוביץ, ח"כ אורי אריאל, ח"כ יעקב כץ, ח"כ ציפי חוטובלי ויו"ר סיעת ש"ס ח"כ אברהם מיכאלי.