החל המשפט לרופאו של מייקל ג'קסון

משפטו של קנרד מורי, רופאו האישי של מייקל ג'קסון, החל אתמול. עיקר הטענות: סימם את הזמר והביא למותו.

ציפי בלום , כ"ט באלול תשע"א

החל המשפט לרופאו של מייקל ג'קסון-ערוץ 7
ג'קסון בביקורו בישראל
פלאש 90

החל משפטו של רופאו אישי של מייקל ג'קסון, קונרד מורי, בלוס אנג'לס. מורי מואשם בהריגה ללא כוונת זדון של ג'קסון. התובעים טוענים כי התנהגותו מוגדרת "הזנחה פושעת", משום שרשם לג'קסון מינון קטלני של תרופות שגרמו למותו ביוני 2009. ההגנה טוענת כי ג'קסון הוא זה שלקח מנת יתר מן התרופה בניסיון לסייע לו לישון טוב יותר.

ד"ר מורי, בן ה-58, המכחיש את ההאשמות נגדו, עשוי לעמוד מול עונש של ארבע שנים בכלא ואיבוד רישיון הרפואה שלו.

על פי דיווח ברשת BBC בטיעוני הפתיחה של המשפט, ביום שלישי, טען התובע המרכזי כי הזנחתו של מורי היא פעולה החוזרת על עצמה בעת הטיפול במייקל ג'קסון. הוא הוסיף ואמר כי "האמון שניתן בו... עלה למייקל ג'קסון בחייו".

בפני חבר המושבעים הוצגה תמונה של גופתו החיוורת של מייקל ג'קסון בן ה-50 לאחר המוות, והושמעה הקלטה של המנוח מדבר על רצונו לבצע קונצרטים ולחזור לחיי מוסיקה פעילים יותר. התובע טען כי מדובר על הקלטה של ג'קסון משיחת לטלפון הסלולארי של מורי.

הקלטת שיחת הטלפון נשמעת מגושמת, לג'קסון קשה לדבר. התובעים טוענים כי ג'קסון היה מסומם מכמויות גדולות של תרופות שנרשמו לו על ידי ד"ר מורי, וכי הוא לא היה צריך לעזוב אותו כאשר הוא נשמע כך.

כתב התביעה ממשיך ומספר כי גם לאחר שמצא מורי את ג'קסון ללא הכרה הוא התעכב בקריאה לסיוע רפואי, וכאשר אילו הגיעו הוא לא סיפר להם על התרופות שנטל ג'קסון לפני שאיבד הכרה.

במהלך טיעוני ההגנה, מחה ד"ר מורי מעיניו, כמה פעמים, דמעות. טיעוני ההגנה היו מבוססים על כך שג'קסון נטל תרופות ללא מרשם מרופאו האישי ובלא ידיעתו, בכמות שהייתה מספיקה להרדים שישה אנשים. השילוב בין תרופות המרשם לתרופות שנלקחו באופו עצמאי- יצרו מצב קטלני ומהיר ביותר.

אלפי מעריצים של מייקל ג'קסון נאספו מחוץ לבית המשפט. המשפט צפוי להימשך כחמישה שבועות.