ח"כ זוארץ
ח"כ זוארץ פלאש 90

ח"כ אורית זוארץ (קדימה), חברה בועדת החוץ והביטחון ויו"ר הועדה למאבק בסחר בנשים, התייחסה הערב לדבריו של השר לאיומים אסטרטגיים על העובדים הזרים והמסתננים: "הענשת מעסיקים אינה תחליף למדיניות ממשלה בתחום ההגירה. ממשלת ישראל בוחרת להתחמק מהחלטה ברורה והופכת פתרונות זמניים למדיניות ארוכת טווח".

"לצערי", הוסיפה זוארץ, "גם השר יעלון, מנותק מהאיום האסטרטגי האמיתי- העובדה שהמסתננים מגיעים רובם ככולם ממדינות באפריקה שהן מעוזים של האיסלם הקיצוני ושל אל קעידה ואינם עוברים על תשאול בטחוני עם כניסתם לישראל. כיו"ר הועדה למאבק בסחר בנשים ביקרתי השבוע המתקן הכליאה 'סהרונים', אותו מתקן מעליו טסים ראש הממשלה ושריו בדרכם לסיורים מתוקשרים בגבול מצרים, בסיור נדהמתי לגלות שהיקפי התופעה שוברים שיאים בקנה מידה עולמי וכן שהמסתננים לא עוברים כלל בדיקות בטחוניות בשום שלב מרגע שחצו את הגבול".

היא ציינה "בביקורי השבוע התברר שחלק לא מבוטל מהמסתננים עולים על המטוס מסודן למצרים, עם דרכונים ומסמכים וכעבור 4 ימים מנחיתתם בקהיר הם כבר חוצים את הגבול לישראל, מה מונע מהם להכניס אמל"ח או לסייע לארגוני הטרור האיסלאמיים ממדינות המקור מהן הם יוצאים? צר לי כי השר לאיומים אסטרטגיים כלל לא ממוקד בבעיה האמיתית שלא תיפתר בעזרת גדר תיל וגם לא בעזרת טיפול בסוגיית התעסוקה של המסתננים. אני קוראת לו ולראש הממשלה לרדת מהמסוק ולעמוד מקרוב על המציאות איתה מתמודד מפקד המתקן בסהרונים- מציאות בלתי נסבלת לפיה גבולה הדרומי של ישראל מופקר, וניתן לעוברו בקלות ובחופשיות כה רבה עד כי כעת החלה תופעה חדשה לפיה גם פליטים שהוחזרו לארצם על חשבוננו, שבים לישראל לאחר החופשה בארצם".