סליחות בקבר יוסף
סליחות בקבר יוסף מועצה אזורית שומרון

"צלב הקרס הוא סמל מתועב של אידאולוגיה גזענית ורצחנית, וברור כי ציור הסמל הזה בכל מקום שהוא בעולם הינו מעשה מתועב – ועל אחת כמה וכמה במקום הקדוש לדת היהודית" אומר אדם קלר, דובר תנועת השמאל הקיצוני "גוש שלום".

"קבר יוסף שבלב העיר שכם הינו מקום קדוש לדת היהודית ושאיפתם של יהודים דתיים לבקר בו היא לגיטימית בהחלט. מכיוון שיוסף התנ"כי נחשב כאחד מנביאי האיסלאם והקוראן מדבר עליו בכבוד והערכה רבים, ברור שקברו הינו מקום קדוש לא פחות לדת האיסלאם. מבחינה פוליטית, העיר שכם היא עיר פלסטינית, והיא מהווה חלק חשוב ומהותי ממדינת פלסטין העומדת לקבל הכרה בינלאומית רשמית בעצרת האו"ם".

קלר מוסיף "צריך להיות ברור כי חלפה ללא שוב התקופה האפלה בה היה קבר יוסף מובלעת ישראלית חמושה בלב שכם הפלסטינית ומוקד למתיחות מתמדת ושפיכות דמים רבה, וקבוצות המתנחלים החולמות לחזור למצב זה לא יקבלו את מבוקשן הפרובוקטיבי. יהודי המבקש לבוא לקבר שכם כעולה רגל דתי צריך לדעת שהוא נמצא שם כאורחם של הפלסטינים שזאת עירם, וכפוף לפיקוח ולהנחיות כוחות הביטחון הפלסטינים – בדיוק כמו שמוסלמי הבא למקום קדוש לדתו בשטח ישראל הוא אורחה של מדינת ישראל, וכפוף למרותה של משטרת ישראל. הרשויות הפלסטיניות מצידן מחויבות לשמור על קבר יוסף פתוח לכל המאמינים, יהודים כמוסלמים, ולמנוע כל פגיעה בו כגון ציור צלבי הקרס הלילה".