כרטיס חכם

חברת פארקס (PARX) המשווקת את מכשיר החנייה הדיגיטלי משיקה את הכרטיס החדש עם חיבור ה-USB לטעינה ורישומי החניה מכל מחשב ועוד שלל חידושים ואופציות במכשיר החדש.

נשיא חברת "parx", עופר ציפרמן מספר בערוץ 7 על המכשיר החדש: "אני שמח על כרטיס חניה חדש לאחר פיתוח של מספר שנים שיביא לצרכן חסכון בכסף ושימוש קל ונוח בכרטיס החדש. הכנסנו מספר חידושים כמו חיבור USB שיקל על הצרכן להטעין את הכרטיס ולהוציא הסטוריה של רישומי חניה מכל מחשב, הכנסנו סוללה המתאימה ל-3 שנים עם אפשרות להחלפה פשוטה, לאחר ההפעלה הכרטיס יצפצף פעם בדקה על מנת להזכיר למשתמש לכבות בזמן כניסתו לרכב (לא קיים בשרות החניה הסלולארית פאנגו בתשלום) דבר שיכול לחסוך מאות שקלים בשנה, חניה מתחדשת-תאפשר להפעיל מחדש את הכרטיס באופן אוטומטי, חניה עתידית- תאפשר להפעיל את המכשיר מבעוד מועד ללא כל מגע ובאופן אוטומטי ובעתיד גם כניסה לחניונים הפזורים ברחבי הארץ".

ציפרמן סבור כי ההפעלת שרות חניה על ידי הסלולר מייקרת בעשרות אחוזים את השימוש ואיננה מתאימה לכלל המגזרים בחברה הישראלית, "אני לא נגד הסלולר. זה עוד אמצעי לגיטימי לחניה אבל לא האמצעי הזול, לצערי אין מספיק שקיפות לצרכן הישראלי לגבי ההוצאה הסופית עבור החניה. יש מגזרים שלמים שאין ברשותם טלפון תומך, משתמשים שאין ברשותם כרטיס אשראי ואינם רוצים לתת פרטים אישים ולהיחשף איזי פארק נותנת פתרונות לכל הבעיות וחוסכת ללקוחות שלה הוצאות מרובות עבור החניה".

על המגזר הדתי לאומי אומר ציפרמן, "המגזר בוחן בצורה עינינית מוצרים בשוק ולא נכנע אחר חדשנות לפעמים מייקרת את השימוש בה".

החברה תמכור את המכשיר החדש בסכום של 89 ש"ח (כולל 5 שקלים שימוש ראשוני + כבל USB + מתקן מיוחד לתליה בחלון + 5 שנות אחריות). החברה תאפשר שידרוג ממכשיר ישן למכשיר חדש בתוספת 55 ש"ח.

החברה נוסדה לפני 11 שנה על ידי עודד בשן שלא בדיוק היה חסר לו חניה ליד הבית (תושב הגליל). החברה (נסחרת בבורסה) הצליחה למכור עד היום בישראל 750,000 מכשירים ועוד מליונים ברחבי העולם.