פרופ' טרכטנברג
פרופ' טרכטנברג צילום: פלאש 90
הממשלה אישרה ברוב גדול את דו"ח ועדת טרכטנברג. ברוב של 21 שרים בעד מול  8 שרים נגד, אישרה הממשלה את מתווה הדו"ח.
 
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "הבטחתי וקיימתי. דו"ח טרכטנברג טוב לאזרחי ישראל. הוא מוריד את יוקר המחייה, מפחית במסים, מגדיל את ההכנסה הפנויה, משתתף באופן משמעותי במימון החינוך לגיל הרך והופך את הדיור לזמין יותר".בסיעת קדימה הגיבו לאישור דו"ח טרכטנברג בממשלה, "דו"ח טרכטנברג לא משקף את סדרי העדיפויות החדשים שדרש העם ושמגיעים לחברה הישראלית ובצדק. הוא דוח חלקי ולא מספק".

"שרי הממשלה יודעים זאת והיום הם הוכיחו שהשרדותם האישית חשובה להם מצדק חברתי ומשינוי סדרי העדיפויות. הם לא תמכו בדוח כי חשבו שהוא נכון - הם תמכו בו כי חשבו על השרדותם. קדימה שבה ודורשת מנתניהו להביא תקציב חדש לשנת 2012 שישקף סדרי עדיפויות חדשים וקוראת לציבור לבדוק מה מניע את נבחרי הציבור שלהם -שינוי סדרי העדיפויות במדינה או חרדה לסידור העבודה הפוליטי", אמרו בקדימה.

ח"כ אורית זוארץ (קדימה), הגיבה לאישור המלצות ועדת טרכטנברג בממשלה, "ראש הממשלה פוחד לפתוח את תקציב 2012 למרות שהוא יודע שזה הפתרון היחיד לדרישות החברתיות שהועלו על-ידי הציבור בקיץ האחרון. צר לי כי ממשלת נתניהו בחרה להימנע מדיון רציני בהמלצות ועדת טרכטנברג והעדיפה כהרגלה כיסאולוגיה על אידיאולוגיה."

זוארץ הוסיפה "כעת, הכדור עובר לכנסת, שם אדאג להיות שותפה בדיונים הענייניים והמקצועיים בועדת כספים ובועדות השונות על מנת לקדם את השינויים הנדרשים ולוודא שמה שהובטח אכן יקודם וכדי למנוע יישום חלקי ומגומגם של ההמלצות הישימות של הועדה, בעיקר בתחום החינוך לגיל הרך."

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו