מחאת הדיור בנתניה
מחאת הדיור בנתניה פלאש90'

במטה המאבק החברתי קראו היום לציבור הרחב לצאת לשביתת העם, "ב-1.11.11 נפתח בשביתת העם הראשונה בתולדות מדינת ישראל, ונעלה שלב נוסף במאבק ההיסטורי למען צדק חברתי", נמסר ממטה המאבק.

במטה ציינו כי מטרתם היא ליצור יום שביתה רחב ככל הניתן ושיפעלו בשבועיים הקרובים לצירוף של כמה שיותר אזרחים, בתי-עסק, עמותות, מוסדות וארגונים חברתיים לשביתת המחאה, "אנו קוראים בזאת לכלל האזרחים ברחבי הארץ - תלמידים, סטודנטים ועובדים - לשבות ליום אחד כאקט של מחאה על מצבה החברתי הקשה של מדינת ישראל ועל ההתעלמות המקוממת של הממשלה מגל המחאה. ב-1.11.11 נשבות כל אחד בגלל המצוקה הפרטית שלו אבל גם כהזדהות עם המצוקה של האחר. שוב לא נהיה לבד".

דפני ליף אמרה: "כולנו יצאנו לרחובות כי אנחנו קורסים תחת הנטל. ביחד, שלושה חודשים אנחנו מצביעים ברגליים, זועמים על שנלקח מאיתנו האופק. כל אחד מאיתנו יצא למחות מתוך כאב, מתוך קשר בבטן. שלושה חודשים אנחנו צועקים ואף אחד לא מקשיב שם, באותה ממשלה שאמורה לשרת אותנו, להיות קשובה וחרדה לשלומנו, לעתיד שלנו - בשביל זה היא קיימת. שלושה חודשים של מחאה צודקת, של דרישה לצדק חברתי. יש לנו כוח. ב-1.11.11 נראה שלנו, האזרחים, יש כוח ואנחנו יכולים לקום ולשבות". 

ליף הוסיפה: "בקיץ האחרון שטפנו את הרחובות במאות אלפים - אנשי מעמד הביניים והשכבות המוחלשות, חילונים ודתיים, ערבים ויהודים, צעירים ומבוגרים - ומחינו על מדיניות כלכלית מפוררת, על נטל גדל והולך ועל התעלמות של ממשלות ישראל לדורותיהן מהמצוקות החברתיות של האוכלוסייה הלא-עשירה במדינת ישראל. למרות שברור לכולם שאנחנו הרוב המכריע של העם, מה קיבלנו בתגובה? עוד מאותה התעלמות בלתי-נסבלת, עוד מאותה מדיניות הרסנית, התרחקות נוספת של השלטון מאזרחיו". 

במטה המאבק הבהירו כי הם קוראים לראש הממשלה להטות אוזן, לראשונה זה שלושה חודשים, ולהציג תוכנית חברתית מקיפה ורצינית בדמות תקציב חדש לשנת 2012, שיהווה צעד ראשון בשיקום החברה הישראלית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו