נשיאות התאחדות הסטודנטים המלאה התכנסה הערב בקריה האקדמית קריית אונו על מנת לדון בדו"ח טרכטנברג ועל המשך המאבק עם חזרת הסטודנטים לקמפוסים בראשית החודש הבא.

לישיבה הגיעו גם נציגי המתמחים והסטודנטים לרפואה כדי לדון באפשרויות התמיכה של הסטודנטים במאבק המתמחים. בין היתר נשקלה האפשרות להשבית את שנת הלימודים האקדמאית הקרובה, אולם בהתאחדות הסטודנטים הבהירו כי עדיין לא הוחלט על צעד זה.

נציגי הסטודנטים לרפואה מכל 5 הקמפוסים לרפואה הגיעו לישיבת הנשיאות יחד עם נציג המתמחים על מנת להציג ולדון בפעולות לקראת פתיחת שנת הלימודים. מהתאחדות הסטודנטים ציינו כי יש יתרון בפתיחת שנת הלימודים כסדרה באוקטובר על מנת לערוך פעילויות הסברה בתוך הקמפוסים ובכדי לרתום את הסטודנטים החדשים למאבק החברתי ולפעילות ומשם תישקל האפשרות גם להשבית את הלימודים ולייצר פעילויות מחאה בתוככי הקמפוסים.

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי, ציין בפני הנשיאות: "בחודשים האחרונים מובילים הסטודנטים את המאבק החברתי הגדול ביותר שהיה כאן. בזכות העובדה שלפני כמה חודשים ויתרנו על הטבות לעצמנו היום אנו יכולים לומר בגאווה שבזכותנו יקבלו אחרים הישגים בעיקר בתחום החינוך. עם זאת, הממשלה לא הביאה עדיין שום בשורה משמעותית בתחום הדיור, הפחתת יוקר המחייה ומיגור תופעת עובדי הקבלן ולכן אנחנו ממשיכים את המאבק כאשר כל האופציות פתוחות בפנינו. מאבק המתמחים הוא מאבק צודק וחובתנו הסטודנטים לגלות סולידריות אמיתית כלפי מאבקם".

שמולי נשאל לגבי האפשרות להשבתת הלימודים וענה כי: "האפשרות להשבתת הלימודים היא אופציה שלפחת בתיאוריה נמצאת בסל הכלים שעומד לרשותנו, אם אכן נשתמש בה נעשה זאת באחריות". שמולי הוסיף כי הוא שואב עידוד רב מן העובדה שהסטודנטים חוזרים אל הקמפוסים, כיוון שניתן לרתום את הכוח העצום הזה בצורה מאורגנת כדי לשנות ולהוביל את החברה הישראלית אל עבר מציאות טובה יותר.

בישיבת הנשיאות הביעו הסטודנטים סיפוק מההישג הגדול שכבר נקפו לזכותם בפתיחת שנת הלימודים הקרובה והוא הנחה של 50% בתחבורה הציבורית. כזכור בסוף השבוע האחרון הודיע משרד התחבורה כי הוא מאמץ את דרישות הסטודנטים להנחה בכלל התחבורה הציבורית הארצית עוד משנת הלימודים הקרובה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו