ילד ברכב
ילד ברכבפלאש 90

מכונית בת 127 שנים, הנחשבת לעתיקה ביותר בעולם, ומונעת על ידי מנוע קיטור, עדיין מצליחה לנסוע ונמכרה ביום שישי האחרון במכירה פומבית תמורת 4.6 מיליון דולר.

החברה העורכת את המכירות הפומביות העריכה כי המכונית תימכר בכמחצית הסכום. המחיר שהושג מייצג את הסכום הגבוה ביותר אי פעם שבו נמכר כלי תחבורה עתיק. המחיר כלל 10% פרמיה המשולמת לחברה העורכת את המכירה הפומבית. שמו של הקונה לא הוצג לפרסום לציבור.

המכונית נבנתה בצרפת בשנת 1884, כשנה לפני שדיימלר ובנץ הגרמנים התחילו לייצר את מכוניות הפאר תחת השם "מרצדס-בנץ" ו"דיימלר", המונעות על ידי בנזין. הנרי פורד סיים לבנות את המכונית הראשונה שלו רק 12 שנים מאוחר יותר, ורק לאחר מכן ייסד את חברת פורד ואת מחלקת הקדילאק שעברה לאחר מכן לחברת GM. המכונית שכונתה "המרקיז", בעלת ארבעה גלגלים, נבנתה במקור לשימוש אחד ממייסדי החברה הצרפתית.

מנוע המכונית זקוק לפחם, עץ וחתיכות נייר על מנת להתחמם, ותהליך התחממות המנוע אורך כמחצית השעה עד שמצטברים מספיק אדים לנהיגה.

מהירותה המרבית של המכונית עומדת על 38 קמ"ש. למהירות זו היא הגיעה רק במרוץ מכוניות שנערך ב-1887, כך על פי החברה שערכה את המכירה הפומבית.

המכונית נמכרה לאחרונה בשנת 2007 תמורת 3.5 מיליון דולר במכירה פומבית תחת חברה אחרת.